En önemli hazinemiz “anımız”

En önemli hazinemiz “anımız”

Neden hep elimizdekinin değerini kaybedince anlarız? Nedendir ki hep elimizde olmayanı arzularız? Aynı çocuklar gibi, bazen onlardan bile çocuksu davranırız. Ancak biz büyük olduğumuz için kimse bizi yargılayamaz, azarlayamaz ya da ceza veremez. Bir tek biz ve vicdanımız şahit olur yaşananlara. İşte o zaman ne kadar dürüst olduğumuzu anlarız çünkü tek kandıramayacağımız kişi aslında kendimizdir. Bilinçaltımız hep gerçeği bilir ama kabul edebileceğimiz bir kalıba sokar, allayıp pullar ve bize sunar. Farkındalığımızı yükselttikçe arınırız o kalıplardan, farkına varırız olanları,  duyarız ama kanmayız egomuzun dediklerine. İşte o an her şeye şükrederiz, çünkü o an bizim için olması gerekeni, en hayırlısını yaşadığımızı biliriz. Bu da inancımızın gücüdür. Anı fark ederiz ve anı yaşarız. Sadece o an vardır, geçmişi değiştiremeyiz, geleceği yaratamayız, oysa anı yaşayabiliriz. İşte tek an “şu an”dır! En önemli hazinemiz “anımızdır”. Bu yüzdendir ki elimizdekinin değerini bilmeliyiz, kaybetmeden keyfini çıkartmalıyız. Çünkü tek gerçek “şu andır” ta ki bir göz kırpışı kadar kısa süre de “şu an” geçmişten bir an olana kadar. Gelin bunu nasıl yapacağımızı ustalarından öğrenelim, tüm bir günü çocuklarımızla geçirelim, içimizdeki çocuğu kendi çocuklarımızla tanıştıralım...

Anınızı sevgi ile yaşayın ve sevginizi paylaşın..

Sergiler

İŞTE GÜNEŞ - HERE COMES THE SUN: Koç Müzesi’ndeki bu sergi enerji adlı büyük maceraya eğlenceli ve heyecanlı bir giriş sunuyor. Sergi, güneşin sonsuz enerji potansiyelini ve geleceğin enerji kaynağı olarak kullanımını tanıtıyor, ilginç deneyler, interaktif enstalasyonlar, bilgi oyunları ve bilgisayar animasyonları yoluyla hem çocukları hem de yetişkinleri güneşin içine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Sergiye, her yaştan ziyaretçiye hitap eden bir dizi etkinlik eşlik ediyor. 7 yaş ve üzeri çocuklar, aileler ve okul grupları için hazırlanmış interaktif bir sergi.

Tiyatrodan Seçmeler

Odada Dört Mevsim: Bu oyunu 27 Nisan’da BKM Tiyatrosu’nda seyredebilrisiniz. Neşe Türkeş’in yazdığı oyun bir odanın içine dört mevsimi sığdırmanın bir çocuk için ne kadar kolay olsa da bir yetişkin için o kadar zor olabileceğini anlatıyor.

Kaplan Maplan: 27 Nisan’da Şişli Black Out Sahnesinde... Oyunda kendi özeliklerimizi bilmemiz gerektiğini ve onlara sahip çıkmamız gerektiğini anlatılıyor.

 

Beyaz Perdeden Seçmeler

Kayıp Balık Nemo: Kayıp Balık Nemo üç boyutlu olarak geri döndü... Çok iyi tanıdığımız Nemo’nun maceralarını tekrardan başka bir boyutta seyretmeye ne dersiniz?

Iron Man 3: 3 Mayıs’ta vizyona girecek olan bu filmin kesinlikle 12 yaş üstü çocuklar için olduğunu önceden söylemem gerekir ama tabii ki herkesin tanıdığı “Demir Adamı” seyretmek isteyecektir çocuklarınız. Seçim sizin!

Kitap Kurdu

Ne Yapmalı... Çok Mızmızlanınca: Tüm çocuklar için Olumsuz Düşünmenin Üstesinden Gelme Rehberi Dr. Dawn Huebner tarafından yazılmış. Çocukların kafalarındaki çoğu soruya yanıt verirken ebeveynler de çocukların penceresinden dünyayı görebilme şansı tanıyor. MUHAKAK OKUYUN!

Deyim Kartları: Red House Yayınevi’nin çıkardığı bu kartlar ile yeni neslin maalesef ki pek kullanmadığı, biz büyüklerin bile unutmaya başladığı, anlamlı ve öğretici deyimlerimizi tekrardan hatırlama ve çocuklarımıza oyun ile öğretebilme şansını bulacaksınız. 

Templeton İkizleri ve Parlak Fikirleri: Onları kaçıran adamları alt etmek için zekalarını sonuna kadar kullanmak zorunda kalırlar… Daha fazlasını merak ediyorsanız kitabın içi sayfasındaki özeti okumanız gerekecek; bunun içinde bir kitapçıya gitmeniz g gitmeniz gerekecek. Hadi bakalım kitabevini ziyarete… PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ!!!

 

GÖSTERİLER...

LEE ALEX Magic Dreams: 2009 yılında Dünyada Yılın İllüzyonisti ödülünü almış olan LEE ALEX’in inanılmaz şovunu TİM Maslak’ta izleyebilirsiniz.

PEPE: 27 Nisan’da Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezinde saat 12.00 ve 14.00’te,  iki ayrı zaman diliminde, sahnede herkesi bekliyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın