TATİLİN SON DEMLERİ

Sömestr tatilinde bir Pazar günü ne yapalım diye düşünürken Esentepe’de bir otelin içinde İtalyan Restoranı’nda ufak oğlum İlker, arkadaşı ve ailesi ile beraber keyifli bir gün geçirdik. Çocuklar pizzalarını yaptıktan sonra, doğum günlerinin vazgeçilmezi olan bir palyaço, yüz boyama ve çeşitli balon şekilleri ile çocukları oyalarken bizler de yemeğimizi keyifle yedik.

TATİLİN SON DEMLERİ

Çocuklara karşı epey anlayışlı olan çalışanları ve ortamı ile sık sık gidilebilecek bir yer olduğunu söyleyebilirim. Tabiki tüm malzemelerin ithal edildiği restoranın yemeklerinin gayet lezzetli olduğunu da belirtmeliyim. Akabinde otelin alt katında yer alan devasa bir oyun odasında çocuklar kendilerini kaybettiler. ‘Play station’ın akla gelebilecek tüm oyunları, wii, x-box, gitar heros ps...Babalar, kendinizi araba yarışlarında hissedecek gerçek bir koltukta oturacak ve ayağınızı gazdan çekemeyeceksiniz. Elektronik oyunlarını seven tüm aile üyeleri ile çocukların birlikte saatin nasıl geçtiğini anlamadan yaşayacakları bu rüya âlemini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

GÖSTERİ ZAMANI

STRAWBERRY SHORTCAKE

Dünyada çocukların sevgilisi Strawberry Shortcake (Çilek Kız), ABD’den Brezilya’ya pek çok ülkede sergilenen muhteşem Live Show’uyla 2 – 17 Mart tarihleri arasında hafta sonu, Wish İstanbul organizasyonuyla Türkiye’de ilk kez çocuklarla buluşuyor. (Biletix)

Beyaz Perdeden Seçmeler

Oyun Bozan Ralph 15 Şubat’ta vizyonda

Penguen Kral 3D 8 Şubat’tan itibaren sinemalarda

 

 

Kitap Kurdu

İcatlar Atlası: Biraz ögrenmeye meraklı iseniz,  çocuğunuzdan  once sizing elinizden bırakamayacağınız, okuması çok keyifli ve bol görselli bir bilgi hazinesi….

‘Bizim okul bir acayip!’: serisinin başka bir serüveni….’ Öğretmenler çıldırdı’…. Öğrencilerin gözünden okul ve öğretmenlerin yaptıkları…. Biraz da çocuklar büyükleri eleştirsin bakalım…..ne dersiniz?

Küçük insanlardan büyük sorular, hayli mühim insanlardan basit cevaplar….. Önce çocuklar en iyi oldukları şeyi yaptılar ve yetişkinleri şaşkına çeviren akıl ve hayal gücü dolu sorularını sıraladılar…SONRA dünyaca ünlü bilim insanları, yazarlar, filozoflar, sanatçılar her soruya, sanki kendi çocuklarına anlatırmış gibi basit ve keyifli bir dille yanıtladır.

KOntrol Z: Zamanı yeniden yaşama şansınız olsa, ve her yaptığınız hatayı düzeltebilseniz nasıl olurdu? İşte sürükleyici ve merak dolu bir macera bir kitap. Bakalım siz bu özelliğe sahip olan bir hediye alsanız neleri değiştirirdiniz, kimlere yardım ederdiniz, iyi mi kötü mü olurdu, yoksa bir süre sonra sıkılır mıydınız? Muhakkak okuyun

Tiyatrodan seçmeler

Bir Yaz Masalı Çocuklar ve çocuk kalmış yetişkinler için gölgelerin dans ettiği, konuştuğu ve müzik aletlerinin görsel şölen ile eşlik ettiği ‘Bir Yaz Masalı’… Sahnede müthiş bir ‘Tiyatro’ şöleni. (biletix)

Çocuklar için Öylesine bir Dinleti İşsanatta...17 Şubattan itibaren tekrar çocuklara aryalarla, masallaştırılmış şarkılarla teatral bir anlatım sunuyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın