Trendy Ajandam

Zor iş trend yaratmak, sürekli izlenmek, beğenilmek… Zevkler ve renkler farklı tercihleri beraberinde getirse de, derler ki, trend yaratmak için insanın ‘moda zekâsı’ olması gerekirmiş! Bunu başarabilen ve moda akımlarıyla kitleleri peşlerinden sürükleyebilen, şarkıları dünyanın dört bir yanında söylenen, fan club’ları, tweeter’da binlerce takipçisi olan insanlar var. Ne mutlu onlara… Bu ajandamı trendsetter’lara ayırdım!

Trendy Ajandam

NEREDEN ALALIM?

İnternet sitelerinden alışveriş yapmaya bayılıyorum. Hem istediğimi seçiyorum, hem de kapıma kadar getiriyorlar. Tüm moda ve alışveriş siteleri arasında, trendyol.com’u duymayanınız kalmamıştır. Aynı zamanda gazetemizin Yaşam sayfasının editörü de olan başarılı takı tasarımcısı Batya Kebudi’nin rugan bilezikleri yüzde 40 indirimle trendyol.com da satışa sunuluyor. Sevgililer günü yaklaşıyor, aklınızda olsun! Ruganla yetinmem diyenlere: Batya Kebudi’nin Ahvat koleksiyonu www.batyakebudishop.com sitesinde, kampanyalı olarak satışa sunuldu.

 

NE DENEYELİM?

Trendy olmanın ilk şartı değişik olmak. Değişim içinse, havalı bir şapkadan daha iyi ne olabilir? Şapka tasarımcısı Merve Bayındır’ın sloganı: Kendinize karşı dürüst olmaktan korkmayın. Üç yıl önce kendi adını taşıyan ‘Merve’ markasını yaratan genç tasarımcı öncelikle kıyafete yönelik çalışmalar yapsa da, şu an şapka ağırlıklı aksesuarlara yönelmeyi tercih ediyor. 2010 yılında başladığı şapka macerası bugün tasarım hayatının tamamını kaplamış durumda. İkinci karma koleksiyonunu geçen ay çıkartan Merve’nin kullandığı malzemelerin ağırlıklı bir bölümü İngiltere’den. Genç tasarımcı tüm dünyada etkili olan şapkayı kalkındırma hareketinin yavaş yavaş ‘şapka takmama’ çekingenliğini kıracağını söylüyor.

NE DİNLEYELİM?

Eğlenceli sahne performansları ve yaratıcı kişiliği ile tüm dünyada beğeni toplayan Mika, 2010 yılında geldiği İstanbul’da unutulmaz bir konser vererek herkesi etkilemeyi başarmıştı. Mika bir kez daha İstanbullu hayranlarıyla 17 Mart Pazar akşamı Küçükçiftlik Park’ta buluşmaya hazırlanıyor. Sanatçı sürpriz sahne performansının yanısıra güçlü sesi ve enerjisi ile tüm müzikseverleri etkileyecek! Konser biletleri 22 Ocak’tan itibaren tüm Biletix gişeleri ve biletix.com’dan satışa sunuldu. Beyrut doğumlu İngiliz müzisyen Michael Holbrook Penniman, (sahne ismiyle Mika) adını en çok ‘Relax, Take it Easy’ parçasıyla duyurmayı başardı. 2007 yılında çıkardığı ‘Life in Cartoon Motion’ adlı ilk albümüyle beklenenin ötesinde bir başarı sergiledi. Bu ilk albüm ona 5,6 milyon dolarlık albüm satışı, BRIT Ödüllerinde ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’ unvanını ve İngiltere müzik listelerinde yedi hafta boyunca ilk sırayı getirdi.  Eylül 2012’de yayınladığı son albümü ‘The Origins of Love’ kişisel hayatını en iyi anlattığı ve kendi hayatında yaşadığı tüm iniş ve çıkışları birebir yansıtabildiği albüm olarak nitelendiriyor. Albümde Pharrell Williams, Empire of the Sun grubundan tanınan Nick Littlemore ve Benny Benassi gibi önemli isimlerin de katkısı olduğu biliniyor.

NEREDE YİYELİM?

Trendi olmaya aday bir mekân: Propaganda ile tanıştırayım sizi. Propaganda, Asmalı Mescit bölgesinde Suriye Pasajı’nın içerisinde yer alıyor. Dekorasyonunu İspanyol mimar David Garcia yapmış. Müzikler güzel, dekorasyonu modern ve hoş, yemekleri keyifli, ortamı neşeli.  Zaten mekânın mottosu: ‘Tastes Nice & Sounds Good’ (‘Lezzetli tatlar & İyi müzik) olarak lanse edilmiş. DJ performanslarının yanısıra dünya lezzetlerinden çarpıcı örnekleriyle yeni sezonun vazgeçilmezi olma yolunda.

NEREYE GİDELİM?

Popun kralı Michael Jackson efsanesi ve dünyanın en büyük gösteri topluluğu Cirque du Soleil bir arada! Modern gösteri dünyasının en ünlü sahne sanatları yönetmeni Jamie King tarafından senaryolaştırılan ve yönetilen Michael Jackson The Immortal World Tour heyecan dolu görsel ve sanatsal performansın birleştiği eşsiz bir müzikal ve dans gösterisiyle karşımızda. Dünya üzerinde yaşayan herkesin tanıdığı, eşsiz müzik adamı Michael Jackson’dan ilham alan ve dansın üstatları tarafından sahneye taşınan gösteri Pozitif Live organizasyonuyla 15, 16 ve 17 Mart’ta sadece 5 şovla ve sınırlı sayıda biletle Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek. Müzik tarihinde gelmiş geçmiş en çok albüm satışına imza atan bir isim, Robot ve Moonwalk danslarının yaratıcısı, Guiness Rekorlar kitabına en çok ismi yazılan sanatçı, dünya çapında 20 milyon kişinin canlı izlediği, bir diğer deyişle pop müziğinin kralı unvanına sahip isim Michael Jackson bir kez daha ölümsüz olduğunu bu şovla kanıtlıyor. Biletix üzerinden satışta olan farklı kategorilerdeki bilet fiyatları 75 ile 225 TL arasında.

 

NE İZLEYELİM?

Modanın yaratıcılarından Coco Chanel’in Coco Chanel & Igor Stranvinsky: Büyük Aşk adlı 2009 yapımı filmini vizyondayken izlemediyseniz, mutlaka DVD’sini edinmenizi tavsiye ederim. Jan Kounen’in yönettiği yapımda Chris Greenhalgh, Mads Mikkelsen ve Anna Mouglalis başrolleri paylaşıyorlar. Filmde kariyerinin henüz başında olan Coco Chanel bir akşam Igor Stravinsky adlı Rus bestecinin hazırladığı bir operanın ilk gösterimine gider. Çağı için fazla modern bulunan eser, seyirci tarafından yuhalansa da Coco, müzisyenin notaları arasında yatan dehayı fark eder ve Stravinsky’den çok etkilenir. Ancak ünlü besteci evlidir ve çocukları vardır. Ekim devriminden sonra Rusya’dan kaçan ve Fransa’da mülteci olarak yaşayan Stravinsky’ye ve ailesine evini açar. 20. yüzyıla damgasını vuracak bu iki figür arasında fırtınalı bir aşk başlar. Stravinsky’nin Fransa’daki hayatı giderek çıkmaza sürüklenirken, Coco yaşadığı aşkın da etkisiyle kariyerinde yükselişe geçer ve efsanevi No:5 adlı parfümü oluşturur... 

 

 

NE OKUYALIM?

TV programlarıyla oldukça ilgi çeken İvana Sert’in kitabı çıktı. İlginç bir ismi var: Stil Sahibi Olmanın Sırlarını Keşfetmek İstiyorsan Bizimlesin. “Kimse kusursuz değil,” diyor, “benim farkım, kusurlarımı nasıl örteceğimi bilmek. İstedim ki siz de kendinizi tanıyın, güzel yerlerinizi öne çıkarın ve kusurlarınızı örtün. Unutmayın, herkes stil sahibi ve şık olabilir! Her kadının kendi stilini yaratıp güzel olabileceğine yürekten inanıyorum. Çünkü güzel olmasını bildikten sonra her kadın güzeldir... Kendini sevmek, kendine güvenmek, kıyafeti en iyi şekilde taşımak ise stil sahibi olmanın temel unsurlarıdır.” Bu kitapta kendine yakışanı bilmek, hangi renkler birbirine yakışır, yüz şeklinize en uygun makyaj nasıl yapılır gibi birçok konuda temel bilgilere ulaşabileceksiniz. Destek Yayınları – 19.00TL.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın