Dostluk Yurdu Derneği hanımları kış sezonunu sanatla açtı

Dostluk Yurdu Derneği hanımları kış sezonunu sanatla açtı

Dostluk Yurdu Derneği Hanımlarının 2012-2013 sezonunun açılış günü oldukça renkliydi. Misafirleri derneğin girişinde karşılayan DYD Hanımlar Kolu Başkanı Rozi Siloni ve komisyon hanımları gelenlere üzerinde ’Dostluk, dünyayı bir arada tutacak tek bağdır’ yazan bir kitap ayracı hediye etti.

Dostluk Yurdu Hanımlarının hazırlayıp sunduğu açık büfe öğle yemeğinin ardından DYD Hanımlar Kolu Başkanı Rozi Siloni bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Siloni ‘sezon açılışımızı öylesine nezih bir kitleyle paylaşmaktan mutluyuz gururluyuz. Bir o kadar da heyecanlıyız’ dedi. DYD’nin kurulduğu günden beri gençlere kültür ve sanatı sevdirmek, tiyatro ile derneklerinin çatısı altında toplamak amacında olduğunu belirtti. Bu amaçla üç yıldan beri 7-10 yaş çocuklarına tiyatro eğitimi vererek onların dramayı, doğaçlamayı, Türkçeyi güzel konuşmayı, müzik dersleri ile oyun atölyelerindeki profesyonel öğretmenlerle eğlenceli hale getirdikleri anlattı. Büyükler için düzenledikleri jimnastik ve latin dans kursları, kültür turları, söyleşilerle kültüre ve sanata verdikleri önemi belirtti. Rozi Siloni komisyondaki arkadaşlarına hitaben ‘Dostlar yıldızlar gibidir. Onları her zaman göremezsin. Ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.’dedi ve sözü Çela Eskenazi’ye verdi.

Çela Eskenazi konuklarını selamladıktan sonra konuk konuşmacı senaryo ve kitap yazarı Selim Çiprut’u davet etti. Eskenazi, Çiprut ile yaptığı söyleşide yazarlığa nasıl geçtiğini, senaristliği, kitap yazarlığı, kitaplarındaki karakterlerden, gelecekte yazacaklarından bahsetti. Söyleşinin sonunda Çela Eskenazi Selim Çiprut’a başarılarının devamını dileyip DYD’nin bir plaketini verdi.

Vivi Beskenazi’nin okuduğu şiirlerle, Arzu Ecevit’in şarkıları ve konukların dansları ile açılış sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın