Rio 2016’nın ardındaki Brezilyalı

Bir sonraki Olimpiyat Oyunlarının planlanmasından sorumlu Brezilyalı Yahudi Carlos Arthur Nuzman, voleybol dalında bir sporcu olarak 1964 Olimpiyatlarına katılmıştı

Bir sonraki Olimpiyat Oyunları her ne kadar zamanlama açısından uzakta görünse de Brezilya Olimpiyat Komitesi Başkanı Carlos Arthur Nuzman şimdiden 2016’da Rio de Janeiro’da gerçekleşecek etkinliğin hazırlıklarına başladı. Güney Amerika’nın denizi ve sambası ile ünlü bu kentinin her tarafında inşaat işçileri günümüzden tam dört yıl sonra gerçekleşecek bu etkinliğin hazırlıkları kapsamında tüneller kazıyor, temeller atıyor, çevre düzenlemesi çalışmaları yapıyorlar. Eski bir voleybol oyuncusu, tanınmış bir hukukçu ve yerel Yahudi Cemaatinin onurlu bir üyesi olan Carlos Arthur Nuzman, bu uzun soluklu projeyi denetliyor.

“Dünyanın her bir kenti tektir ve kendine özgüdür. Denizi, sahilleri, dağları ve gölleri ile Rio de Janeiro, coğrafi konumu açısından 2016 Olimpiyat ve Paralimpik oyunlarına her türden Olimpik spora aynı kentte ev sahipliği yapma ayrıcalığını tanıyor” diyen Nuzman belediye ile yeni metro hattı projesi yürütüldüğünü, güvenlik alanında altyapı çalışmalarının ilk adımının atıldığını söylüyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın