DSK seks skandalı beyazperdede

Adı bir tecavüz olayına karışan eski IMF Başkanı ve Fransa cumhurbaşkanlığının en güçlü eski adaylarından Dominique Strauss Kahn’ın seks skandalı ve ardından yaşanan olaylar filme çekiliyor

DSK seks skandalı beyazperdede

IMF Başkanlığından istifa etmek zorunda kalan Dominique Strauss Kahn’ın (DSK) New York’ta bir oda hizmetçisine tecavüz ettiği iddiaları ve ardından gelen olaylar sinemacıların iştahını kabartmış,  senaristler tüm dünyanın dikkatini çeken skandalı beyazperdeye aktarmak için kolları sıvamışlardı.

Sonuçta, Dominique Strauss Kahn’ı konu edinen filmi Abel Ferrara’nın çekeceği, çekimlerin önce New York’ta başlayıp Washington ve Paris’te devam edeceği belirtildi.

Filmde Strauss-Kahn’ın oldukça zengin gazeteci eşi Anne Sinclair rolünü Isabelle Adjani canlandıracak. Adjani medyaya yaptığı açıklamada Sinclair’e benzemek amacıyla on kilo almaya niyeti olmadığını, aynı şekilde DSK’yı canlandıracak Fransız sinemasının ünlü altörü Gerard Depardieu’nün de saçını griye boyamayacağını söyledi.

İsviçre televizyonuna filmle ilgili bilgi veren Depardieu; “Dominique Strauss Kahn’ı oynayacağım çünkü onu sevmiyorum. O biraz hırçın ve sevimsiz, bu nedenle onu canlandırmak kolay” dedi.

Tiyatrolara da esin kaynağı olan DSK olayı birçok piyese dönüştü, son dönemlerde Paris’ten Londra’ya  tiyatro sahnelerinde oynanmaya başladı. Birkaç ay önce ayrılan çiftin geçmiş ilişkileri tiyatro yazarlarının en çok odaklandıkları konu oldu.

Stéphane Zagdanski adlı bir Fransız yazar, Chaos Brulant adlı romanında, New York’ta gerçekleşen seks skandalını Manhattan’daki bir psikiatri merkezindeki hastaların bakış açısından yansıttı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın