İtalya’nın sanal ortamda antisemitizmle mücadelesi

Fransa’nın Toulouse kentinde gerçekleşen antisemit saldırının ardından, Roma’da Yahudi toplumu ileri gelenleri ile görüşen İtalya Uyum Bakanı antisemitizme karşı ciddi önlemler alınacağını söyledi

İtalya’nın sanal ortamda antisemitizmle mücadelesi

İtalya Hükümeti çıkarılacak yeni yasalarla sanal ortamda yayılan nefret söylemlerine ve antisemitizme karşı mücadele vermeyi planlıyor. Ülkenin Yahudi toplumu liderleri ile Roma büyük sinagogunda bir araya gelen İtalya Uyum Bakanı Andrea Riccardi, ‘İnternet aracılığı ile nefret söylemlerini yayanlara karşı mücadelede’ adalet ve içişleri bakanları ile işbirliği içinde çalıştığının güvencesini verdi.

Riccardi, ırkçı web sitelerinin yayınlarının önlenmesi için ciddi önlemler alınacağını söyledi. “Irkçı, ayrımcı ve antisemit web sitelerinin sayılarının günden güne artması bizleri harekete geçirdi,” diyen Riccardi, Toulouse’daki antisemit saldırının ardından müdahale etme sorumluluğunu hissettiklerini ifade etti.

Roma büyük sinagogundaki toplantıda Roma Yahudi Cemaati Başkanı Riccardo Pacifici, Holokost inkârcılığının cezalandırılması yönünde yasal önlemler alınması için İtalya Parlamentosu’na çağrıda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın