Baharda Karaköy

Baharda Karaköy

Bu hafta sonu havanında ısınmasının avantajını kullanarak, biraz gezmeye ne dersiniz? Bahar dallarındaki beyaz ve pembemsi çiçeklerin şiirsel görüntüsünü seyrederek,  ılık bir rüzgarın sizi okşamasına, güneşin ışınlarının içinizi ısıtması izin vererek gelin Karaköy’e gidelim.

Londra’dan sonra dünyanın en eski ikinci metrosu olan Tünel-Karaköy hattına çocuklarınızla hiç bindiniz mi? 500. Yıl Vakfı Müzesi olarak kapılarını açan ve Musevi Cemaatinin tarihsel giysi, obje ve hikayesini anlatan bu muhteşem yapıyı çocuklarınızla hiç gezdiniz mi? Sabah erken başladığınız turunuzu öğlen olduğunda balık pazarında bitirdiniz mi? Yürümekten ayaklarınıza kara sular indiğinde midenizde çalan zili susturmak için eski usul balık ekmeği çocuklarınızla hiç yediniz mi? Haliç’in o kalabalığı arasında çocuğunuza eski günleri hiç anlattınız mı? Ve bu güzel günü hatırlamak ve hatırlatmak için hiç siyah beyaz resim çektiniz mi? Sonra da tarihin yapraklarından çıkıp modern yaşamınıza dönerken yavrunuza sıkıca sarılıp onu ne kadar çok sevdiğinizi söylediniz mi?

Sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

Gösteriler

Disney Live İstanbul’da: İstanbul Çocuk Tiyatrosu, Trump Towers Mall içinde hayata geçirdiği yeni tiyatrosunda 23 Nisan günü ‘Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali’ ile perdelerini açtı… 24 Nisan – 27 Mayıs tarihleri arasında izlenebilir.

Shrek: Shrek müzikali BKM’de 5 Mayıs – 9 Haziran arası sahnede... (Biletler biletix’te)

Sergiler

30 Haziran’a kadar Pegasus ile yükseklere uçuş...

Pegasus ve Viyana ZOOM çocuk müzesinin Çocuk İstanbul ile birlikte gerçekleştirdiği ‘Yükseklere Uçuş’ sergisinde küçük misafirler uçmanın gizemini keşfedecek. (www.cocukistanbul.org)

Atölyeler

Yaratıcı drama ile okuma atölyeleri: Yapı Kredi Kültür Merkezinde, nisan ve mayıs aylarında cumartesi günleri ücretsiz olarak 5-7 ve 8-12 yaş grupları için. (0212 252 47 00 dahili: 503)

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın