Üniversiteleri tanıyalım: YARATICILIĞIN DÜNYASINA İLK ADIM

Görsel olarak bir şeyler yaratmak hoşunuza gidiyorsa bu bölüm sizin için ideal olabilir. Görsel İletişim ve Tasarım, birbirinden farklı ve yaratıcı işlere imza atabilmeniz için iyi bir fırsat

Üniversiteleri tanıyalım: YARATICILIĞIN DÜNYASINA İLK ADIM

Görsel iletişim ve tasarım bölümünü tanıtmaya karar verdiğimde öncelikle düşündüm ki bu bölüm alıştığımız sisteme biraz farklı, sınavlardan çok projeler, uzun zaman alan ama sonunda çok keyifle seyredebileceğiniz işler, kısa filmler, bazen kendi yaptığınız harika videolar, tasarladığınız farklı logolar, oyun severlerin kendi kendilerine oyun hazırlama fırsatı ve tabiî ki derin bir internet bilgisi… Bunlar ve çok daha fazlası bu bölümde mevcut.

Kulağa zevkli ve kolay gelse de, tabi ki zorlukları, uğraşları var. Bu yüzden bir bilene danışmakta fayda var diye düşünüp, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümünde üçüncü sınıfında okuyan Cem Pardo ile görüştüm.

Okuduğun bölüm hakkında neler söyleyebilirsin, bölümünden memnun musun?

Bilgi Üniversitesi VCD (Visual Comunication Design) bölümünde okuyorum, aynı zamanda görsel iletişim ve tasarım bölümü olarak da geçiyor. Okulumdan çok memnunum. Bilgi Üniversitesinin kampusu çok güzel, ayrıca bölümüm gereği çok fazla teknolojiye gerek duyuyoruz ve bu imkânlar okulda mevcut. Bölümüme ilk sene pek fazla alışamamıştım. Ancak, sonra alıştım ve sevmeye başladım. Çünkü ilk başta zor geliyordu, projeler uzun zaman alıyordu ancak alıştıktan sonra konular çok daha zevkli gelmeye başladı.

Bölümün sana neler kattı?

Bu bölüm sayesinde tasarım hakkında bir sürü şey öğrendim. Her reklama ve filme değişik bakış açısından bakıyorum. Çekim teknikleri, montaj, oyun tasarlama hakkında da bilgi edindim.

Bu bölümü kimlere tavsiye ediyorsun?

Film ve tasarımdan hoşlanan biriyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca fotoğraf, video çekmeye meraklı olanlara da tavsiye ederim.

Kendini geliştirmek için okul dışında neler yaptın?

Her yaz değişik reklam ajanslarında staj yaptım.

İleride hangi mesleği yapabilirsin?

İleride reklam ajansında çalışmayı düşünüyorum. Bu bölüm mezunlarının bir sürü seçme şansı oluyor bence. Hatta evde ‘freelance’ olarak da bağımsız çalışabilirim.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın