Mutluluğu sınırlayan beklentilerimiz mi?

Kış güneşinin halen içimizi ısıttığı, sadece bir polarla bile dışarıda kahve içebildiğimiz şu son Pazar günlerinden birinde, dört aile, çoluk çocuk beş yıldızlı otellerden birinde kurulan ‘Winter Wonderland’i keşfetmek üzere yola çıktık. Maalesef ki etkinlik için reklamlarda kullandıkları görsellerle gerçekte kurulan atmosfer arasında dağlar kadar fark vardı.

Etkinlikte bahsettikleri gibi dev bir buz pisti yerine tam anlamı ile ‘çakma’, buza benzeyen, yarı kaygan bir pist kurmuşlardı. Etrafta kurulmuş olan ahşap kulübelerde sıcak çikolata, sıcak şarap, krep, waffle, sucuk ekmek ve sosisli sandviç servisi ile güneşin verdiği keyif dışında biraz hayal kırıklığına uğramıştık. Oysa biz, bir İsviçre köyünün buz pistini ve çevresindeki ışıklarla süslenmiş, bir tablo hayali ile gelmiştik.

Beklenti ile yaşanan tecrübeler maalesef ki insanoğlunu daha zor tatmin olmaya itiyor. İlk şoku atlattıktan sonra birden fark ettim ki aslında çocuklar çok mutlu ve bu ‘çakma’ buz pistinde her yaştan çocuk keyifle kayabilme çabası gösteriyor; ‘o anı yaşayarak’ eğleniyor. Kim bilir; belki de çocuklarımızdan öğrenmemiz gereken en büyük derslerden biri de bu!

Çok nezih bir ortamda, ortalama bir bütçe ile, güneşin sıcaklığı,  yudumladığım kahvemi sıcak tutmaya halen yetebilirken, eşim ve benim için dünyadaki en değerli iki insanın bu ‘çakma buz paten pistinde’ mutlu geçirdikleri, şu iki saati seyretmek, çoğu klasik Pazar günü programından çok daha keyifli idi. Gerçekte beklenti ile yaşayan ve hayal kırıklığına uğrayan bizleriz. Belki de zaman içinde bizden göre göre onlarda hüsran ve hayal kırıklıklarımıza olan tepkilerimizi örnek alıyorlar, ne dersiniz?

Sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

Tooneffects Animasyon Stüdyoları

Tooneffects Stüdyosu’nda animasyonun büyülü dünyasına eğlenceli bir yolculuk için animasyon eğitimi!Kendi çizgi film karakterlerini yaratma fırsatı!

Tooneffects Animasyon Stüdyoları'nda, Stop Motion Animasyon Atölyesi'nde, başta oyun hamuru olmak üzere üç boyutlu materyallerle çalışarak hem animasyon yapımının detaylarını görerek öğrenecek, hem de yarattığınız karakterler ile çalışma fırsatı bularak kendi kısa animasyonlarınızı üretebileceksiniz. Bilgi için:   (0212) 234 21 51

Yapı Kredi ve Sanat Yayıncılık Aralık ayı boyunca çocuklar için birçok atölye seçenekleri sunuyor…

Yöneten: Özlem Seller Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, 1. Kat

Rezervasyon için: (0212) 252 47 00/ 503 (tüm gruplar 24 çocuk ile sınırlıdır)

10 ARALIK CUMARTESİ: YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE KİTAP OKUMA ATÖLYESİ

Hazerfan'ın İzinde… Gökyüzünde Uçmak… Hepimizin düşü değil mi? Gökyüzünde kuşlar kadar özgür, bulutlar kadar hafif, yıldızlar kadar parlak olmak ister misiniz? 7-9 yaş, saat: 11.00-12.00

17 ARALIK CUMARTESİ: YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE KİTAP OKUMA ATÖLYESİ - AYICIK İLE FARECİK'İN MACERALARI - YILBAŞI AĞACI

Birbirinden heyecanlı altı maceraya “merhaba” demeye hazır mısınız? 4-6 yaş

17 ARALIK CUMARTESİ: YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE KİTAP OKUMA ATÖLYESİ - PİRİNÇ LAPASI VE KÜÇÜK EJDERHA

Küçük Ejderha’nın sevimli maceralarını okumaya ve oynamaya hazır mısınız? 5-7 yaş, saat: 12.15-13.15

Tiyatrolardan Seçmeler…

Sinbad ve Adalar Prensesi

Maslak Tim’de tüm Aralık ayı boyunca her Cumartesi – Pazar saat13.00’de çocuklar için sahnede.  Bilgi: (0212) 286 66 04

Winx Club Müzikali 

Tim Maslak’ta 11 Aralık 2011– 29 Ocak 2012 arası hayranları ile buluşuyor. Biletler biletix’te!

Barış Çiçek ve İki Ağaç…

Barış ve Çiçek’in çevreyi korumak için, ağaçları kestirmemek için verdiği mücadeleyi anlatan oyunda danslar şarkılar ön planda yer alıyor.

Atatürk Kültür Merkezi Bilgi: (0212) 883 00 40

12 Aralık Pazartesi - Saat 14.00, 14 Aralık Çarşamba - Saat 14.00

İbiş ve Arkadaşlarının Maceraları

Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş kısa bir aradan sonra tekrar İstanbul Oyuncak Müzesi’nde seyirciler ile buluşuyor… İbiş ve arkadaşları hem çok güldürecek hem de düşündürecek. Tarihten günümüze taşınan bu eğlenceli maceraya hazır mısınız? İstanbul Oyuncak Müzesi Bilgi: (0216) 359 45

10 Aralık Cumartesi - Saat 14.00, 17 Aralık Cumartesi - Saat 14.00, 24 Aralık Cumartesi – saat 14.00, 31 Aralık Cumartesi - Saat 14.00

BEYAZ  PERDEDEN  SEÇMELER…

HUGO 3D olarak sinemalarda…

Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan ve saatlerden sorumlu olan kimsesiz bir çocuğun, bir gün saati tamir etmeye çalışmasıyla yaşadığı gizemli macerayı konu ediyor.

Hediye operasyonu!  

2 Aralık’ta sinemalarda… İki milyar hediyenin bir gece de nasıl dağıtıldığını hiç fark ettin mi?

Alvin ve Sincaplar Eğlence Adasında…

16 Aralık’ta Alvin, Simon, Theodore, Brittany, Jeanette ve Eleanor tatilde lüks bir yolcu gemisine binip, gemiyi kendi oyun alanlarına çevirirler. Gemi batar ve ıssız bir adaya düşerler. Başlarına nelerin geleceklerinden habersizlerdir.

Tırtıl Kids’ten çok satanlar listesi:

·        Saftirik Greg’in Günlüğü “Panik Yok!” (YENİ)

·        Başarılı çocuk seti

·        Sen Islık Çalmayı Bilir misin?  (Çocuklar için şiir kitabı)

·        Kasabanın En Şık Devi

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın