Okulların açılmasına sevinen anneler, üzülmekle sevinmek arasında karar veremeyen çocuklar hepinize başarılı ve mutlu bir okul yılı diliyorum. Yazın sıcak günlerini geride bırakırken bakalım sonbahar bize neler getirmiş?

" />

Şimdi okullu olduk

Okulların açılmasına sevinen anneler, üzülmekle sevinmek arasında karar veremeyen çocuklar hepinize başarılı ve mutlu bir okul yılı diliyorum. Yazın sıcak günlerini geride bırakırken bakalım sonbahar bize neler getirmiş?

Şimdi okullu olduk

Uzak denizlerden taa kutuplara keşif zamanı

Haydi çocuklar denizin altını keşfetmeye TURKUAZOO’YA

Oğlum Erim, doğayı keşfetmekten mutlu olan ve görerek öğrenen çok meraklı bir çocuk. Evde seyrettiği National Geografic belgesellerini pekiştirmek için anneannesi ile gittiği TurkuaZoo’da çok keyifli vakit geçirdi. Kardeşi altı yaşında olan İlker ise, doğaya daha az meraklı olmasına rağmen bu su altı cennetinde en az abisi kadar çok eğlendi. Anlayacağınız burası dört yaşından itibaren tüm çocukları ve yetişkinleri ilgilendiren ve bilgilendiren bir mekân.

Forum İstanbul’da TurkuaZoo denizin derinliklerindeki gizli hayatı su üzerine çıkartıyor. Denizin en tehlikeli hayvanlarından olan köpekbalıklarını yakından tanıma ve onları yaşam ortamında görme şansını yakalayabilirsiniz. On dört yaşından itibaren, bir sağlık engeli olmayan herkes (14-18 yaş arası ebeveynden izin kâğıdı ile) bu programa katılabilir. TurkuaZoo’da 10 bin deniz canlısı yaşıyor. Amazonların meşhur yağmur ormanlarını da gitmişken muhakkak görmenizi tavsiye ederim. 0212 640 27 40  www.turkazoo.com

Bu kadar yol yaptıktan sonra hemen eve dönmeyin. Çünkü Forum İstanbul’da görmeniz gereken bir yer daha var.

Kutuplara gitmek ister misiniz?

Artık Kutuplar Forum İstanbul’da… -5 derecede soğutulmuş bir alanda büyülü bir kutup atmosferini yaşamak mümkün. MAGIC ICE kar ve buzdan oluşmuş bir mekânda Northern Lights Kuzey Işıkları, İskandinav doğası ve hayvanları, tarihi ve en önemlisi Viking yaşamını anlatarak tüm duyularınızla size yepyeni bir deneyim yaşatmak amacıyla kurulmuş bir buz müzesi.

Sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

Kitap kurdu

Gizli ajan ‘Zac Power’ın dünyayı kurtarmak ve yemeğe yetişmek için sadece 24 saati var! H.I.Larry 10’u aşkın sürükleyici Zac Power serisini tüm kitapçılarda bulabilirsiniz; tabi eğer hayranları tarafından ele geçirilmedilerse! 8-12 yaş arası tüm çocuklara hitap eden okuması kolay, ince ve en önemlisi de heyecanlı bir seri.

Fatih Erdoğan ne güzel anlatmış; içine bir de sihri katmış ve hikâyeler tamamlanmış. Sihirli Top, Sihirli Gözlük, Sihirli Kalem vs… Hepsi birbirinden keyifli ve büyüleyici… Kız, erkek 9-13 yaş tüm çocukların hayal dünyasını süsleyebilecek bir sürü hikâye var.

Minik yavrularımızı da unutmadım… Mavi Bulut Yayın Evi’nin baskısı olan ‘Ben artık yapabilirim’  serisi ile 3+ çocuklar kendilerini geliştiriyor. 

Sanat zamanı

Suadiye’de çok keyifli bir mekânda çocuklarınız el becerilerini geliştirirken hem eğleniyor, hem yaratıyor, hem de öğreniyorlar. Kağıt vs.’de birçok aktivite alternatifi ile tanışın. Bu güzel mekânda çocuklarınıza özel doğum günleri organize etme şansınız da var. Arkadaşım Sandra, buranın müdavimlerinden olup kışın Suadiye, yazın da Çeşme’deki yerlerinde kızlarının geçirdiği eğlenceli zamanı anlata anlata bitiremez.  Olur da Suadiye’ye kadar gidemezseniz, Kagıt Vs. dergisini satın alıp çocuğunuzla istediğiniz mekanda bu yaratıcı aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. (Bilgi için: www.kagıtvs.com)

Beyaz perdeden seçmeler

Pistlerin en hızlı arabası geri döndü… ‘Şimşek McQueen’ve ekibi, hayranları ile buluşuyor. Bakalım McQueen’i bu sefer hangi maceralar bekliyor? 

Ve denizlerin yeni kahramanı ‘Sevimli Balık Pupi’ deniz altındaki endüstriyel atıklar ve deniz korsanlarından kaçarken yaşadığı maceralarla karşımızda.  

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın