Bay J & Geveze = JVZ

Birbirleriyle öyle iyi anlaşıyorlar, birbirlerini öyle çok seviyorlar ve daha biri leb demeden diğeri leblebiyi öyle bir havada kapıyor ki, onlara Bay J ve GVZ değil, doğrudan JVZ diyesim geldi (telif hakkı bana aittir). Onlar iki mutlu insan, çünkü sevdikleri işi yapıyor ve bundan para kazanıyorlar! Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı güneşli bir Mayıs sabahı, bu muhteşem ikili ile Bebek Kahve’de uzun uzuuun sohbet ettik.

Bay J & Geveze = JVZ

Röportajımız yaklaşık 1,5 saat sürdü ama inanın bu sürenin yarım saatten fazlası kahkahalarla geçti. İşte Bay J ile GVZ’nin bana özel capcanlı yayınından kesitler…

Öncelikle herkesin çok merak ettiği bir soruyla başlayalım. Onca yıl sonra neden Virgin Radyo’ya geçmeye karar verdiniz?

GVZ: Kendi adıma cevap vermek gerekirse, bende mesleki olarak bir deformasyon başlamıştı, kendimi geliştirebileceğim bir platform kalmamıştı. Yapacaklarım bitmişti, ayrıca bazı yönetimsel sorunlar da yaşıyordum. Böyle bir teklif gelince çok heyecanlandım. Sıfırdan bir şeyler yapmak çok zevkli bir şey. Şu kadarını söyleyebilirim ki, tekrardan doğdum. O yüzden doğru bir karar verdiğime inanıyorum.

Bay J: Açıkçası bende GVZ’ninki kadar büyük bir tıkanma yoktu. Evet, son dönemde sorunlarımız oluyordu, ama bir kere şunu kabul edelim, ikimiz de Cem Hakko ile çok güzel yıllar geçirdik, çok şöhretli bir radyo hayatımız oldu. Kendisi bugüne bugün radyoyu en çok seven medya patronlarından biri, belki de teki. Ama aramızda iletişim sorunları olmaya başlamıştı. İnsan 40 yaşını geçince biraz daha keyifli çalışmak istiyor. Şu anda diyebilirim ki kariyerimin en mutlu, en huzurlu günlerini yaşıyorum. Bu yaşta bunu söyleyebilmek müthiş bir şey!

Henüz bilmeyenler için, kaç senedir arkadaşsınız? Nasıl tanıştınız?

GVZ: 7 yaşından beri tanışıyoruz. 42 yaşında olduğumuza göre, 35 senelik arkadaşız! Şöyle tanıştık: Bay J ile Büyükada’da Seferoğlu’nda balık avlıyorduk, Bay J bir horozbina yakaladı. Oltadan çıkartmaya çalıştık, çıkartamadık. Bay J oltayı denize doğru savurdu, tam o anda bir mart...

Eğlenceli röportajın devamı, Şalom Dergisinde...

Abonelik için; 0212 240 41 44

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın