/Açık hava konserleri başlıyor

Nereye gidelim?

Yılın ilk açık hava konserleri başlıyor. Yazın ilk günlerine müzikal bir başlangıç yapacak olan TNT Yaz Konserleri 2011 yerli ve yabancı birçok sanatçıyı bir araya getirecek 7-17 Haziran 2011 tarihleri arasında Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda Ajda Pekkan, ABBA The Show (The Ultimate Tribute to ABBA), ADA Müzik 25 Yılın Şarkıları, Bülent Ortaçgil, Ferhat Göçer, Goran Bregoviç, Kenan Doğulu ve Serdar Ortaç sahne alacak. Biletler Biletix’te!

Ne okuyalım?

Farklı bir Holokost öyküsü okumak ister misiniz? İnkılap Kitapevi’nden çıkan ve çevirisini ‘bendeniz’in yaptığı Beatrice & Virgil soykırım kavramına bambaşka açılardan bakmanızı ve her türlü yaşam hakkına dair kafa yormanızı sağlayacak. Bu kitap, Pi’nin Yaşamı adlı romanıyla 2002 Man Booker Ödülü’nü kazanan Kanadalı yazar Yann Martel’in kaleme aldığı ikinci sıra dışı başyapıt! Yalnızca hümanist değil, aynı zamanda hayvan sever bir roman… Yann Martel, yoğun metaforlarla süslediği ve edebiyat tarihinden pek çok yazara ve esere atıflarda bulunduğu (Flaubert-Konuksever Aziz Julian Söylencesi, Dante-İlahi Komedya, Beckett-Godot’yu Beklerken vs.) romanında birkaç hikâyeyi iç içe geçmiş bir şekilde anlatıyor. Tüm bu öyküler iç içe geçerken, Martel esasen başından beri yapmak istediği şeyi yapıyor ve soykırım dehşetini bambaşka yollardan bir kez daha anlatmayı, bu anlatıla anlatıla artık eskimiş konuyu taze bir biçimde sunmayı başarıyor.

Ne izleyelim?

Geçen hafta gösterime giren Küçük Beyaz Yalanlar Fransız sinemasının büyük yıldızlarını bir araya getiriyor. Ünlü Fransız aktör Guillaume Canet’nin yönettiği ve gözlemlere dayanan mizahi yaklaşımıyla duygusal bir dram yapısını izleyen film, talihsiz bir kazaya rağmen yıllık tatillerini deniz kıyısında geçirmeye karar veren Parisli burjuva bir arkadaş grubunun etrafında geçiyor. Başrollerinde François Cluzet, Oscar ödüllü Marion Cotillard, Benoît Magimel, Gilles Lellouche ve Jean Dujardin var.

Ne dinleyelim?

Amerikalı ünlü Indie rock ve post-punk grubu Interpol, 1 Haziran’da Küçükçiftlik Park’ta tek bir konser vermek üzere İstanbul’a geliyor! Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip New Yorklu topluluk, sağlam sahne performansları ve klasikleşmiş parçalarıyla müzik severlerle buluşacak. Uzun zamandır heyecanla beklenen Interpol konserinin biletleri Biletix’te. Özel konuk grup ise: Mor ve Ötesi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın