Ne izleyelim? /Water for Elephants

Ne izleyelim? /Water for Elephants

Ne Dinleyelim?

Daha önce ülkemizi birkaç kez ziyaret etmiş olan Yasmin Levy’yi hiç sahnede izleme şansınız olmadıysa, işte kaçırılmayacak fırsat. 28 Nisan Perşembe T‹M Show Center’da sahne alacak olan ve Nací en Alamo, La Alegria gibi şarkılarla dünyanın ilgisini toplayan İsrail doğumlu Yasmin Levy, Judeo-Espanyol şarkılarının önde gelen sanatçıları arasında yer alıyor. Sefarad müziğini, Endülüs flamenkosu, Ortadoğu ve Anadolu müzik geleneğiyle harmanlayan güzel sanatçı, İzmir’de doğan ve Sefarad kültürü araştırmalarının yanı sıra şarkı derleyiciliği de yapan babası sayesinde bu müzikle küçük yaşında tanıştı. Bilet fiyatları 56-100 TL arasında.

Ne Okuyalım?

Polisiye sever misiniz? Kaçırmayın öyleyse: Hisarüstü Cinayetleri (3’lü Çete Maceraları 1). Cüneyt Ülsever’in kaleminden 2008 yılında yayımlanan kitap, kendisiyle yaptığım röportaj ertesinde elime geçti ve bırakamadım. Everest Yayınları’ndan çıkan kitap tam anlamıyla halis muhlis bir polisiye roman. Anglosaksonların “Whodonit” (Katil Kim?) türünün bu başarılı örneğinde Garip Keto, Bülbül Maho ve çarpıcı figür Hiçkimsesiz Kamil’in öykülerini okuyacaksınız. İnsanı şaşırtan, yürek yakan bir finale hazır olun.

Ne İzleyelim?

15 Nisan’da vizyona girecek olan Water for Elephants (Aşkın Büyüsü) adlı filmin 2009 yılında İnkılap Yayınevi’nden piyasaya çıkan kitabını (Filler için Su adıyla yayımlanmıştı) İngilizceden Türkçeye ben tercüme etmiştim. İlk kez çevirdiğim bir kitap beyaz perdeye aktarılıyor, belki de heyecanım o yüzdendir, ama filmi gerçekten büyük merakla bekliyorum. Sara Gruen’in, son yılların en çok satan kitabı olan Water for Elephants’ın sinema uyarlamasının başrollerinde Alacakaranlık’taki rolüyle büyük ilgi toplayan Robert Pattinson, Reese Witherspoon ve Christoph Waltz var. Aşkın lüks sayıldığı bir dünyada bile her ihtimali aşan iki insanın arasında yaşanan aşkın hikâyesini izlemek istiyorsanız, kaçırmayın derim.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın