Gwyneth Paltrow hahamlar ailesinden geliyormuş

Gwyneth Paltrow hahamlar ailesinden geliyormuş

Akademi Ödülü sahibi oyuncu Gwyneth Paltrow, NBC’nin ‘Who Do You Think You Are?’ (Sence Kimsin?) adlı belgesel dizisinde aile köklerini açıkladı. Her hafta yayımlanan bu dizi ABD’de çeşitli alanlarda ünlü kişilerin aile kökenlerini sorgulamayı amaçlıyor.

Gwyneth Paltrow, ailesine ait geniş bilgiyi, Montreal merkezli, Jewish Records Indexing- Poland  (JRI Poland) adlı online veri tabanında buldu. Stanley Diamond tarafından kurulan JRI Poland, Polonya Yahudiliği ile ilgili 4,2 milyon kadar kaydı veri tabanında bulundurmakta.

Gwyneth Paltrow program öncesinde, babası Bruce Paltrow’un Yahudi, annesinin Pennsylvania’da yaşayan bir Hollandalı olduğunu biliyordu. Televizyon programı gereği JRI Poland’da yapılan araştırma sonucunda ünlü artist, Polonya’nın kuzeydoğusunda, Suwalki ve Lomza kasabalarından, Paltrowicz adlı bir hahamlar sülalesinden geldiğini keşfetti.

Bu televizyon dizisinin farklı programlarında Yahudi geçmişlerini keşfeden diğer ünlüler, Ashley Judd, Rosie O’Donnell, Sarah Jessica Parke ve Tim McGraw oldu.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın