/Bu hafta nereye gidelim?

Ne Okuyalım?

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve sürükleyici kurgusu ve sürprizleriyle 2010’a damgasını vuran Küçük Arı adlı kitabı ile büyük ilgi toplayan yazar Chris Cleave’in yeni kitabı KUNDAKÇI, Pegasus Yayınları’ndan piyasaya çıktı. Sevinç Tezcan Yanar tarafından Türkçeye çevrilen kitap, çocuğunu çok seven bir annenin bile hiçbir zaman ‘kusursuz’ bir anne olamayacağını anlatıyor. Bir başka deyişle kusursuz olmayan bir annenin kusursuz ve acı gerçeğine odaklanıyor.  Etiket fiyatı: 19 TL.

Nereye Gidelim?

Kendinizi şımartmak ister misiniz? O zaman size harika bir önerim var: Cağaloğlu Hamamı’na gidin. Önce lüks Osmanlı bakımı, ardından güzel bir kese, göbek taşında kuru ve köpüklü masaj, sabun, şampuan ve hamam sonrası taze portakal suyu. Çıktığınızda kendinizi 10 yaş gençleşmiş, hafiflemiş ve arınmış hissedeceksiniz. Kış boyunca kuruyan cildinize yapılan benzersiz bakım da cabası. İstanbul’un en büyük çifte hamamlarından biri olan Cağaloğlu Hamamı aynı zamanda hem en eski Türk firması, hem de Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılan Türk hamamlarının sonuncusu olması açısından büyük önem taşıyor. Hem tarihi ziyaret, hem keyifli bir gün yaşamak için!

Ne İzleyelim?

Natalie Portman, Ashton Kutcher ve usta oyuncu Kevin Kline’ın başrollerini oynadıkları, romantik komedi türündeki Bağlanmak Yok (No Strings Attached) geçtiğimiz Cuma gösterime girdi. Ivan Reitman’ın yönettiği filmin konusu, ilişkilerini yalnızca cinsellik üzerine yoğunlaştıran, çok samimi iki arkadaşın etrafında şekilleniyor. Birbirlerine bağlanmadan (hatta bağlanmama sözü vererek) sadece gecelik güzellikler yaşayan çift zamanla aralarında daha güçlü bir şeylerin olduğunu keşfediyorlar, ama bunu kendilerine bile itiraf edemiyorlar. Konu itibarıyla oldukça klasik bir film, ancak oyuncular – özellikle de Portman’ın Black Swan’ın ardından büründüğü farklı rol – izlemeye değer.

Ne Dinleyelim?

Babylon’dan bahar aylarında açık hava festivalleri aratmayacak çok sağlam bir program İstanbullu müzikseverleri bekliyor! Müziğin birçok farklı türünü başarıyla sunan efsane müzisyenlerin yanı sıra; cazın önde gelen sanatçıları ve alternatif müziğin en yeni ve en güncel isimleri bu bahar Babylon’a konuk oluyor: Manu Chao, Kate Nash, Caribou, The Walkmen, Twin Shadow, Mercury Rev, Gonjasufi, IAMX, Piano Magic, Apparat, Skream & Benga, Ellen Allien, Fredrika Stahl ve Eddie Palmieri Babylon’da bahar aylarında sahne alacak isimlerden bazıları... Biletler Biletix’te.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın