/Nublu Jazz Festivali başlıyor

/Nublu Jazz Festivali başlıyor

Ne Okuyalım?

Genellikle Türk yazar okumaya ‘zaman bulamam’, ama bu kez zamanı su gibi akıtan bir roman buldum. Esra Uçar’ın Arion Yayınevi’nden çıkan kitabı 'Eylüldü Aşkım', öylesine doğal ve akıcı bir üsluba sahip ki, elinizden bırakamıyorsunuz. Kitap, aynı apartmanda yaşayan bir grup kadının sıcacık dostluklarının öyküsünü anlatıyor. Birbirinden çok farklı hayatlar süren ama yollarını bulmak için birbirlerinin ışığına ihtiyaç duyan bir avuç yıldızın hayatlarından bir kesit sunuyor. Uzun bir uçak yolculuğu için ideal bir yol arkadaşı olacak nitelikte… Fiyatı 16 TL.

Ne İzleyelim?

Efsane Flamenko dansçısı Antonio Gades’in adını yaşatan ve unutulmaz başyapıtlara imza atan Antonio Gades topluluğu 'Kanlı Düğün' ve 'Suite Flamenca' gösterileri ile 5 Mart Cumartesi saat 20.00’de CRR’de. Tüm zamanların en ünlü Flamenko dansçılarından ve koreograflarından biri olan Antonio Gades’in, 2004 yılında aramızdan ayrılmadan önce İspanyol dansını tüm dünyaya ulaştırmak için kurduğu vakıf, sanatçının mirasını sürdürüyor. Gades ile dans etmiş Stella Arauzo’nun sanat yönetmenliğinde ve yine yıllarca orkestranın sağ kolu ve ışıkçısı olan Dominique You’nun teknik yönetmenliğindeki şov dansçılarıyla yaşıyor. Topluluk büyük beğeni kazanan meşhur 'Carmen' yorumu ile tüm dünyayı gezmeye devam ederken Kanlı Düğün ve Suite Flamenca gösterileriyle de unutulmaz performanslara imza atıyor. Biletler 23-56 TL arasında.

Ne Dinleyelim?

Nublu Jazz Festival zamanı geldi çattı. New York ve Sao Paolo’dan sonra İstanbul’da ikincisi düzenlenecek, Türkiye’nin en genç caz festivali Nublu Jazz Festival, 4-12 Mart tarihleri arasında yine birçok müzisyeni Babylon, Nublu ve Lucca’da ağırlamaya hazırlanıyor. Nublu Jazz Festival’in bu seneki sanatçıları arasında Jose Gonzales’in projesi Junip, Fransız sıradışı caz vokalisti Laika, Nublu klasikleri İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan ve Alp Ersönmez gibi isimler var. Kombine biletler Biletix’te.

Nereye Uğrayalım?

Henüz gezme fırsatı bulamadıysanız, Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki Ağa Han Müzesi Hazineleri Sergisi 13 Mart’a kadar uzatıldı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında, 5 Kasım 2010’da açılan sergi, en değerli İslam sanat eserleri koleksiyonlarından biri olan Ağa Han koleksiyonunun seçkin örneklerini sanatseverlerle buluşturuyor. Sergide seramik, ahşap, metal, kumaş gibi farklı materyallerden yapılmış ve üzerlerinde Kuran’dan metinlerin yer aldığı objelerin yanı sıra elyazmaları ve minyatürler bir arada sunuluyor. Sergide ayrıca, kitap sanatının İslam dünyasında yıllar içinde nasıl geliştiği ve kitap yapım teknikleri ele alınıyor.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın