Sahne Sanatları

Hiç fark ettiniz mi, son dönemde ne kadar çok sayıda gösterinin sahne aldığını? Yerli yapımlar, yabancı şovlar, yeni açılan tiyatrolar… İşin ilginç (ve mutluluk verici) yanı ise gittiğim hemen her gösteride salonun dolu olması… Acaba artık insanlar yemek programları yapmak yerine, daha sanatsal faaliyetlere mi yönelmeyi tercih ediyorlar? Ne dersiniz?

Sahne Sanatları

Pink Floyd bu kez dansla geliyor!

Efsanevi rock grubu Pink Floyd bu kez eşsiz bir gösteriyle Türkiye’ye geliyor. İtalyan La Scala Tiyatrosu Bale Topluluğu, 1972 yılında Pink Floyd’un canlı performansıyla dünya prömiyerini yapan “Pink Floyd Balesi”ni, 25-28 Kasım tarihlerinde toplam 5 gösteriyle İstanbul Kongre Merkezi’nde sahnelemeye hazırlanıyor! “Hey You”, “Is There Anybody Out There?”, “Money” gibi klasikleriyle dünyayı rock grubu Pink Floyd, baleye uyarlanmış 13 hit parçasıyla hayranlarıyla buluşuyor. Modern ama derinlerde klasik tekniklere sahip olan dans hareketleriyle Pink Floyd şarkılarını bütünleştiren eser, La Scala Tiyatrosu Balet Topluluğu tarafından, şimdiye kadarki en uzun hali olan 90 dakikalık bir performansla sergilenecek. Farklı kategorilerdeki bilet fiyatları 57 ile 415 TL arasında değişiyor.

Kasım’da SALON başkadır

Geçen yıl kapılarını açan ve bu sene Eylül ayında yenilenmiş tasarımıyla, sanatseverlere tekrar “merhaba” diyen İKSV Salon (nam-ı diğer Deniz Palas) Kasım ayında çok zengin bir etkinlik programı sunuyor:  11 Kasım Perşembe 21.30’da PHONEM BY MILLER: THE GO FIND (bilet fiyatları ayakta 30 TL, öğrenci 20 TL); 22 Kasım Pazartesi 21.30’da GARANTİ CAZ YEŞİLİ: MIDLAKE (ayakta 40 TL, öğrenci 25 TL); 24 Kasım Çarşamba 21.30’da CHIVAS JAZZ KNIGHTS: STACEY KENT (masa 70 TL, oturmalı 50 TL, öğrenci 35TL); 25 Kasım Perşembe 21.30’da Burhan Öçal, Tuluğ Tırpan, Atilla Aldemir’den oluşan PAGANINI TRIO (ayakta 50 TL, öğrenci 30 TL) ve 27 Kasım Cumartesi 22.30’da SERTAB ERENER & DEMİR DEMİRKAN “PAINTED ON WATER” (ayakta 50 TL, öğrenci 30 TL). Biletleri Biletix’ten temin edebilirsiniz.

SHOW denince akla gelen ilk isim: TİM

Türker İnanoğlu Maslak Show Center, son dönemde inanılmaz bir atılım yaparak, dünyaca ünlü çok sayıda müzikali sahneleme başarısını gösterdi. Singing in the Rain, Chicago ve Dancing Queen gibi ünlü Broadway müzikallerini ülkemize getiren TİM, Kasım ve Aralık aylarında da bizlere güzel sürprizler hazırladı: 23 Kasım Salı akşamı Ankara Devlet Opera ve Balesi ile Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) işbirliğiyle zihinsel engelli sporcular yararına 23 Kasım Salı günü Çalıkuşu Balesi, 27 Kasım Cumartesi akşamı tek konser için İstanbul’a gelen Azerbaycan’ın en popüler tar virtüözü Humay Gedimov sahne alacak. 2-5 Aralık tarihleri arasında her biri istedikleri sahnede tek başına konser verebilecek yeteneğe sahip THE 12 TENORS; 17-19 Aralık tarihlerinde ise müzik ile mizahı birleştiren müthiş performanslarıyla Le Quatuor’u izleyebilirsiniz.

 O Bir ‘Mağara Adamı’

Guiness Rekorlar Kitabı’na, Broadway’de en uzun gösteri yapan tek kişilik oyun olarak giren Caveman (Mağara Adamı) şimdiye dek 35 ülkede 17 dilde 10 milyondan fazla insana ulaştı. Amerikalı yazar Rob Becker’in dünyayı kahkahalara boğan bu tek kişilik komedisi ‘Kadınlarla erkekleri bu kadar farklı kılan nedir?’ sorusuna cevap arıyor.  Kadınlarla erkeklerin ilk çağdan bu yana hiç değişmeyen özelliklerini müthiş bir performansla sahneleyen Şevket Çoruh’lu yeni Mağara Adamı hafta sonları Beşiktaş Kültür Merkezi’nde (BKM) sahne alıyor. Bilet fiyatları: tam 45 TL, öğrenci 35 TL.

Eğlenceli ve ilginç bir gösteri: SMACKDOWN!

Hiç kuşkusuz televizyondaki şovlarını izlemişsinizdir! Şimdi de İstanbul’a geliyorlar. 14 Kasım Pazar günü saat 1800’de Abdi İpekçi Arena’da sahne alacak olan Dünya Eğlence Güreşi (World Wrestling Entertainment – WWE), 1952 yılında ABD’de kurulan bir eğlence sporu şirketi. Eğlence sporu olarak adlandırılan türün ilk örneği olan bu gösteri dünyanın en büyük global eğlence şirketlerinden haline geldi. Programlar dünya çapında yüzden fazla ülkede, değişik dillerde gösterilen ve RAW, Smackdown ve ECW olarak üç gruba ayrılan bu gösterilerin, her grubunun kendilerine ait güreşçileri var. Güreşçiler hariç 460 çalışanı olan organizasyonun, yıllık hasılatı 400,3 milyon ve yıllık net geliri 47 milyon dolar! İnanılmaz ama gerçek! Güreşçileri canlı izlemek isterseniz acele edin, biletleri tükenmek üzere… Farklı kategorideki bilet fiyatları 56 ile 165 TL arasında değişiyor.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın