/MKM'de Bubin'in

/MKM'de Bubin'in

MKM’de Bubi’nin “Beş Dönemi”

Mustafa Kemal Merkezi, 26 Ekim- 12 Aralık tarihlerinde sanatçı Bubi’nin beş ayrı döneme ait eserlerini kapsayan bir sergiye ev sahipliği yapacak. Yüzden fazla eserin yer alacağı etkinlikte Bubi’nin şekilli tuvalleri, motifleri, aplike yüzeyleri, kafesleri ve dikişli yüzeylerini görebilirsiniz.

Ernst Bloch İTÜ Uluslararası Müzik Sempozyum’unda irdelenecek

İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Müzikoloji Bölümü tarafından ilki 2005 yılında düzenlenen “Müzikte Temsil Müziksel Temsil” sempozyumunun ikincisi 19–20–21–22 Ekim tarihlerinde İTÜ Maçka Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. İki bölümden oluşacak olan sempozyum kapsamında 22 Ekim Cuma günü besteci, orkestra şefi, yazar ve eğitmen Mehmet Okonşar, besteci Ernst Bloch (1880-1959)  ve eseri “Schelomo” (Viyolonsel Solo ve büyük orkestra için Rapsodi) hakkında bir sunum yapacak.

Animato Filarmoni Alzheimer Vakfı için çalacak

Arvo Pärt, Mauricio Kagel gibi önemli çağdaş bestecilerle çalışmaları bulunan, Londra Kraliyet Filarmoni, İsrail Filarmoni ve daha birçok ünlü orkestraya şeflik yapan dünyaca tanınmış  şef Howard Griffiths yönetimindeki Animato Filarmoni Orkestrası’nın, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde verdiği konserlerinin İstanbul ayağı, Alzheimer Vakfı’nın inşa edeceği bakımevine gelir sağlamak amacıyla Aya İrini’de gerçekleştiriliyor. 2 Kasım akşamı saat 20.30’daki konserde, Piyanist Claire Huangchi eşliğinde Çaykovski, Rahmaninov ve Prokofiyev’in en sevilen eserleri seslendirilecek.

Alzheimer hastalığı ve diğer demans türlerinin, toplum tarafından tanınması ve toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi amacıyla faaliyet gösteren Alzheimer Vakfı, tüm sanatseverleri bu keyifli konsere bekliyor. Konser biletlerini Biletix’den temin edebilirsiniz. 

Lüset Maçoro fotoğraflarıyla Beşiktaş Sanat Galerisi’nde

Heykel ve takı tasarımlarıyla tanınan çok yönlü sanatçı Lüset Maçoro, 25–31 Ekim tarihleri arasında fotoğraflarıyla Beşiktaş Sanat Galerisi’ne konuk oluyor. “Fotoğraflarıma” adındaki bu sergiye Maçoro, 15 Nisan 2010’da sanatseverlerle paylaştığı takı ve heykellerinin fotoğrafları da yer alacak.

Yeni kitaplar

İÇİMDEKİ İSTANBUL FOTOĞRAFLARI

Mario Levi

6–7 EYLÜL 1955 OLAYLARI: TANIKLAR - HATIRALAR

Rıfat N. Bali

KIZ AYAKLARI

ve KIRIK ZARLAR...

Vivet Kanetti

Bu kitapları gazetemizden ya da www.gozlemkitap.com adresinden temin edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın