Herzliya Konferansı’nda Machkevitch’e onurlandırma

Herzliya Konferansı’nda Machkevitch’e onurlandırma

(EAJC)Euro-Asian Jewish Congress (Avrupa-Asya Yahudi Kongresi) Başkanı Alexander Machkevitch, Diaspora’da Yahudi yaşamının gelişmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı, Herzliya Konferansı’nda onurlandırıldı. Interdisciplinary Center (IDC) Herzliya Institute for Policy and Strategy’nin evsahipliğinde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Herzliya Konferansı, İsrail’in strateji ve güvenlik konusunda düzenlenen en saygın forumu niteliğindedir.

Bu forum siyaset bilimcileri, güvenlik alanındaki uzman kişileri, aktif siyasetçileri, Yahudi kuruluşlarının başkanlarını bir araya getirir.  Geçtiğimiz günlerde Tel Aviv yakınlarındaki Herzliya’da gerçekleşen 11. Herzliya Konferansı kapsamında düzenlenen bir törende Euro-Asian Jewish Congress Başkanı Alexander Machkevitch, Diaspora’da Yahudi yaşamının gelişmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı Herzl Ödülü ile onurlandırıldı. Alexander Machkevitch ödülünü Binyamin Ben-Eliezer’den aldı. Machkevitch yaptığı konuşmada; İsrail’in varlığını gayrımeşrulaştırma girişimlerine karşı uluslararası bir forumun acilen düzenlenmesi için destek verilmesini istedi.

Alexander Machkevitch’in onurlandırıldığı törende, (WJC)Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder, Sohnut (Yahudi Ajansı) Başkanı Natan Sharansky ve ABD Yahudi kuruluşlarının en önemlilerinden Conference of Presidents’ın Başkanı Malcom Hoenlein de hazır bulundular.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın