/Sevgililer Günü AJANDA’sı

/Sevgililer Günü AJANDA’sı

Nereye Gidelim?

Ambiyans, şıklık, sıcaklık, tarz, iyi yemekler, güzel içkiler... Bir mekândan başka ne beklersiniz? Kort, müşterilerinin her isteğini yerine getirebilecek kalitede, küçük ama nitelikli bir pizzacı. Oturmaktan, yemek yemekten, dostlarınızla sohbet etmekten keyif almanızı sağlayacak her ayrıntı düşünülmüş. Aynalar, masalar, banklar, iskemleler, özel sırlanmış fayanslar... Hepsi özel olarak üretilmiş. Mekânın enerjisi adeta dışarı taşıyor! Kort’un yaratıcısı Eyal Biçaço, New York’ta restorancılık işinde epey ünlenmiş. Dönemin en ‘in’ mekânlarında müdürlük yapmış, daha sonra burada bir teklif alınca Türkiye’ye gelmiş. 2004’te “prestijli pizza ödüllerini” kazanmış. Peki, Kort’ta ne yiyebiliriz? Tabii öncelikli olarak ‘ızgara pizza’. Bunu Türkiye’de başka hiçbir yerde tadamazsınız. Her şey son derece sağlıklı, besin değeri yüksek ve sindirimi kolay. En lezzetli ve yöresel peynirleri, örneğin Konya küflü, Bergama tulum, Antakya sünme, İsli çerkezi, farklı kombinasyonlarda pizzaların içinde bulabilirsiniz (Havyar Sok. 30/1 Cihangir).

Ne Dinleyelim?

Tuluyhan Uğurlu’dan 14 Şubat Sevgililer Günü için çok farklı bir konser. Uğurlu, “aşk, sevgi ve sevgili” için yazdığı yeni eserler ve duygusal çalışmalarından derlenmiş yepyeni yorumlarla seyircisinin karşısında. Notre Dame de Sion Lisesi’nin tarihi atmosferi içinde düzenlenen konser iki seans olarak düzenlendi (Birinci Seans: Saat 15.00 / İkinci Seans: Saat 18.00’de). 200’ün üzerinde fotoğrafla hazırlanan görsel sunum eşliğinde seslendirilecek konser boyunca, aşk üzerine dünden bugüne uzanan mitolojik öyküler, yaşanmış hikâyeler, aşk ve sevgi üzerine şiirler Tuluyhan Uğurlu’nun büyüleyici müziğine eşlik edecek. Bu sevgililer günü konseri, sadece çiftlerin değil, dünyaya sevgi ile bakabilen herkesin izlemesi gereken çok özel bir buluşma... Bilet fiyatları 28 ile 56 TL arasında değişiyor.

Nerede Kalalım?

14 Şubat Sevgililer Günü’nde romantik, ihtişamlı, eğlenceli ve kesinlikle unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyenler için W Hotel İstanbul bir paket program hazırladı. Bu özel güne W Istanbul’un büyüleyici atmosferine sevgilinizle uyanmanız ve “Wake up to Valentine’s Day” paketi ile Sevgililer Günü’ne W ayrıcalıklarıyla başlamak için www.wistanbulreservations@whotels.com

Nerede Coşalım?

Her sene Sevgililer Günü’nü farklı sürprizler ile kutlamak isteyenlerin tek adresi SuAda Club’ta bu sene Serdar Ortaç sahne alacak. “Bu yıl Sevgililer Günü’nü en özel “biz” kutlayalım diyorsanız bu konseri kaçırmayın. SuAda’da hem eğlenceli ve hem de farklı bir ambiyans sizleri bekliyor olacak. Sevdiğinize vereceğiz en güzel hediye birlikte eşlik edeceğiniz şarkılarla hislerinizi ifade etmek olabilir. Biletler 113 TL.

NE ALALIM?

Bonnyfood ismini duymuş muydunuz? Bonny “güzel, hoş, zarif, sağlıklı, iyi, yeterli” demek.

Bonnyfood ise sevdiklerinize hediye olarak göndermek isteyebileceğiniz lezzetli çiçekler üretiyor. Meyve Çiçekleri, Sebze Çiçekleri, Kurabiye Çiçekleri, Çikolata Çiçekleri, Şeker Çiçekleri, Kek Çiçekleri gibi leziz ürünleri dostlarınıza, iş arkadaşlarınıza, ailenize ve diğer sevdiklerinize hoş ve farklı hediyeler olarak gönderiyorlar. Hem akılda, hem de ağızda değişik bir duygu bırakmak için!  Klasik hediye gönderme ve sade çiçek hediye etme anlayışı ülkemizde de yavaş yavaş değişiyor. Çiçekten vazgeçemiyoruz ama aynı zamanda farklı türde bir hediye de sunmak istiyoruz. İşte Boonyfood bu anlayıştan hareketle doğdu. Artık Bonny food ile sevdiklerinize hem çiçek hem de lezzetli bir yiyecek hediye edebilir; böylece onlara hem lezzetli hem de görsel bir şölen yaşatabilirsiniz ( http://www.bonnyfood.com ).

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın