Yahudi Dünyasından

Yahudi Dünyasından

David Broza’ya İspanya’dan

kraliyet madalyası...

İspanya Kralı Juan Carlos, İbranice ve İspanyolca repertuarı ile performansını sergileyen ünlü müzisyen David Broza’yı Onur Madalyası ile taltif etti. 5 Ağustos Çarşamba günü düzenlenen bir törende İsrailli şarkıcı, uzun bir sürece yayılan ülkesi ile İspanya arasındaki ilişkilere katkılarından dolayı onurlandırılmış oldu.

David Broza kariyeri boyunca İbranice repertuarının yanı sıra, İspanyolca da söyledi. Broza’ya madalyası Tel Aviv, Frederic R. Mann Auditorium’da düzenlenen özel bir konser sırasında sunuldu. Bu özel konser sanatçının çok satan ve beş kez platin albüm kazandıran “The Woman By My Side” adlı eserinin 25. yılı vesilesi ile düzenlendi. Bu albüm İsrail’de tüm zamanların en çok satan albümleri arasında yer alıyor.

“Civil Order’s Medal of Honor”u İspanya Elçiliği’nin bir temsilcisinden alan David Broza, bu madalyaya layık görülmekten onur duyduğunu söyledi.

Sarkozy’ye torun geliyor

Basında yer alan bir habere göre, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin oğlu Jean Sarkozy ile eşi Jessica Sebaoun’un 2009 yılı sonunda ilk çocukları dünyaya gelecek.

Bu haber, genç çiftin Fransa’nın güneyinde Saint Tropez’de tatilde bulundukları sırada basına duyuruldu. Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin ilk evliliğinden olan oğlu Jean, bilindiği gibi 2008 yılının eylül ayında Yahudi bir ailenin kızı olan Jessica Sebaoun ile hayatını birleştirmişti. Sebaoun ailesi, Fransa’nın en büyük elektronik eşya mağaza zinciri Darty’nin kurucusu ve sahibi…

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın