Belediye Başkanları’nın yeni projeleri var

29 Mart yerel seçimlerinden sonra halkın desteğiyle göreve gelen ve mazbatalarını alan Beşiktaş, Beyoğlu ve Adalar Belediye Başkanları önümüzdeki beş yılın planlarını ŞALOM için anlattılar.

Belediye Başkanları’nın yeni projeleri var

Adalar Belediye Başkanı

Mustafa Farsakoğlu

Yazlıkçılardan destek istedi

Adaların en büyük sorunlarından birinin adalar nüfusuna kayıtlı az sayıda insan olması ve buna bağlı olarak maddi ve insan kaynakları sorunu olduğunu dile getiren Başkan Farsakoğlu, yaz aylarını adalarda geçiren adalıları kendisine destek vermeye davet etti.  Adalarda bulunan vatandaşların desteklerinin ne denli önem taşıdığının bilincinde olduklarını dile getiren Farsakoğlu, ortak projeler geliştirmek istediklerini belirtti. Çok farklı kesimlerden insanın ikamet ettiği, sanatın ve edebiyatın harmanlandığı adalarda yaşayan entelektüellerden destek gördüklerini vurgulayan Belediye Başkanı toplantılar yapılabilmesi için kapılarını açacaklarını da ilâve etti.

 Beyoğlu Belediye Başkanı

Ahmet Misbah Demircan

“Hep birlikte el ele…”

Beyoğlu’nun farklı din ve kültürleri barındıran bir ilçe olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Misbah Demircan, bu farklılıkları kucaklayarak yollarına devam edeceklerini belirtti. Geçtiğimiz dönemde ilçedeki 3500 tarihi binayı restore ettiklerini belirten Demircan, restorasyon çalışmalarına ve kişilere verdikleri proje desteklerine devam edeceklerini vurguladı. Demircan “Beyoğlu kendini daha iyi hissettirecek,” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal

“Beşiktaş’a hizmet için sonuna kadar varız…”

Beşiktaş’ın ikinci kez Belediye Başkanı olan İsmail Ünal, “Beşiktaş, üniversiteler, sivil toplum örgütleri, camiler, sinagog ve kilisenin iç içe yaşadığı bir ilçe. Toplumsal barışın en üst noktada olduğu bir yöre, farklı bir yer.  Burası bizim insan ilişkilerinin, sosyal projelerin birlikte yaşadığı, omuz omuza yürüdüğü bir ilçe. Aydınlık çağdaş düşünceye ve o düşüncenin ürünü olan insanların kültüre bakış açısının özümlediği bir yöre. Geçmiş dönemlerde yaptığımız projelere katkılarda bulunarak güvenli bir yaşam, ulaşılabilir hizmet ve erişilebilir bir Beşiktaş hedefliyoruz,” dedi. Başkan Ünal beş yıllık yeni süreç içinde Ulus - Ortaköy arasında meyve parkı, kat otoparkları, konser salonu, görüntü ve gürültü kirliliği ile mücadele, sosyal ve insana odaklı projeler gerçekleştirmeyi planladıklarını da söyledi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın