Or- Ahayim’den bağış severlere teşekkür

110 yılı ardında bırakırken, gelişen kadrosu ve donanımı ile sağlık hizmetlerinde çağı yakalayan Or-Ahayim Hastanesi bağış severlerin katkılarıyla, yenilikler yapmayı sürdürüyor

Or- Ahayim’den bağış severlere teşekkür

Bu bağlamda 1 Eylül Pazartesi günü  gerçekleşen bir törende Or-Ahayim Hastanesi’ne Dijital Röntgen cihazı bağışlayan Jak Alfandari, Suzi - Sami Alfandari ve Ailelerine; ameliyathaneleri mikroplardan arındırabilecek Hepafiltre sistemi bağışlayan Yasemin-Cefi Kamhi, Camilla-Hayati Kamhi Ailelerine; yoğun bakım ünitesinde kullanılacak, çok az hastanede bulunan hemodiyaliz cihazı bağışlayan Sandra-Erol Kohen ve Ailesine teşekkür plaketleri sunuldu.

Törende Alfandari, Kamhi ve Kohen Ailelerinin yakınlarının yanı sıra Hahambaşı Rav İsak Haleva, Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya, Kurumlar Başkanı Mois Kohen, Or- Ahayim Hastanesi İdari Kurul Başkanı Jojo İllel başta olmak üzere İdari Kurul üyeleri hazır bulundular.

Hastane merdivenlerine  yerleştirilen ve  bağış severlerin vefat eden yakınlarının adlarını taşıyan anı  plaketlerinin açılmasıyla başlayan törende Hahambaşı Rav Haleva kısa bir konuşma yaparak bağışların tüm cemaat bireylerince örnek alınması dileğinde bulundu.

Hastane bahçesinde bulunan Kış Bahçesi’nde süren törende Jojo İllel bir konuşma yaptı. İllel hastane  hakkında bilgi verirken, bir dönem kısıtlı imkanlara sahip olan hastanenin  bağışlar sayesinde  geliştiğine, Başhekim Tunç Çelebi’nin gelmesiyle de sağlık ekibinin daha da güçlendiğine değindi.  İllel ayrıca bilindiğinin tersine hastanede ihtiyaçlı cemaat üyelerinin bakımlarının üstlenildiğini vurguladı ve hastanenin cemaatin dışa açık hizmet veren bir kurumu olduğunun da altını çizdi. 

Bağışsever ailelere teşekkür plaketlerinin sunulmasının ardından Başkan Ovadya yaptığı konuşmada Or- Ahayim Hastanesi’nin  yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durabilen iki kurumundan biri olduğunu, ekonominin herkesi zorladığı bu dönemde hastanede en uygun şartlarla en üst düzey hizmet verildiğini belirtti.

Hahambaşı Rav Haleva ise bağışta bulunmanın büyük bir mitzva olduğunu yeniledi ve şifa bulmak üzere hastaneye gelenlerin dertlerine çare bulmalarına katkıda bulunan Alfandari, Kahmi ve Kohen Ailelerini dualarıyla kutsadı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın