ajanda’m

ajanda’m

• NE İZLEYELİM?

Grey’s Anatomy’nin yakışıklı doktoru, bütün kadınların sevgilisi Patrick Dempsey bu kez beyazperdede. Paul Weiland’ın yönettiği ve Patrick Dempsey, Michelle Monaghan, Kevin McKidd ile Kathleen Quinlan’ın başrollerini paylaştıkları Gelin Benim Olacak (Made of Honor), geçen hafta gösterime girdi. Tom, iyi bir hayat yaşamaktadır, seksidir, başarılıdır, en iyi arkadaşı olan Hannah’ya her zaman güvenebileceğini bilmektedir. Hannah bir iş gezisi için altı haftalığına İskoçya’ya gidinceye kadar her şey mükemmeldir. Döndüğünde evlenme teklif etmeye karar verdiği Hannah’nın zengin bir İskoç ile nişanlandığını ve oraya yerleşmeyi plânladığını öğrenince donup kalır. Claire Tom’dan nedimesi olmasını istediğinde genç adam bu teklifi Claire’i nişandan vazgeçirmek ve kendine aşık etmek için kabul eder.

 

• NE DİNLEYELİM?

'Sympathique' ve 'Hang on Little Tomato' ile Türkiye'de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Pink Martini, yeni albümleri 'Hey Eugene!'nin Avrupa Turnesi kapsamında İstanbul Caz Festivali’nde! Aylarca listelerde 1 numara olan ve Türkiye'deki satışları ile iki kere altın plak kazan grup, 6 Temmuz'da 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde bir konser verecek. Brezilya sokak şarkılarından Fransızca şansonlara, 1930'ların Küba müziğinden samurayların aşk şarkılarına geçmişin en etkileyici seslerini kendi yumuşacık üslubuyla yorumlayan grup, ülkemizde özellikle "Sympathique" ve "Hang on Little Tomato" albümleri ile yakından tanınıyorlar. Türkiye sevgilerini ikinci albümlerinin dünya baskısında kapağa kadar taşıyan Pink Martini’nin konseri hafızanızdan kolay kolay silinmeyecek.

 

• NE OKUYALIM?

Osman Necmi Gürmen, Osmanlı’nın çöküşünü ele aldığı Râna, Barbaros’ların, Turgut Reis’lerin Akdeniz’ini anlattığı Mühtedi’den sonra, bu kez Ah Vre Sevda! ile yakın tarihe uzanıyor. 1976’da, Ege’nin her iki yakasında da milliyetçiliğin zirveye çıkmış olduğu, Kıbrıs nedeniyle iki ülkenin topyekun savaşın eşiğine geldiği sırada, halkların, tek tek insanların dostluklarını, aşklarını anlatan, tehlikenin başka bir yerde olduğunu sezdiren bir roman çıkar: Kılıç, Uykuda Vurulur! Ah Vre Sevda! 1976’da yazılmış bir romanın, o dönem artık tarih olduktan sonra yazar tarafından yeni baştan ele alınıp yeniden yazılmasıyla ortaya çıkmış bir metin. Bu romana konu olan insanların birbirleriyle ve çevreleriyle kurdukları ilişkiler ve mücadeleleri, Hemingway’in İhtiyar Adam ve Deniz romanında tarif edilen mücadeleden çok daha zengin. Burada ana tema, konuşma tarzlarına kadar birbirine benzeyen, tek ve ortak bir hassasiyette birleşen ve birbirine karışan Türk ve Yunan halklarının ortak bağlarından oluşan büyük ilişkiler ağıdır. 

   • NEREYE GİDELİM?

Çeşme Alaçatı’da Kummotel içinde hizmet veren Kum Beach, adını aldığı kumsalına çok güveniyor. Bembeyaz kumu ve sazdan şemsiyeleriyle daha çok Karaip kumsallarını andıran mekân, haklı bir övgüye sahip. Çeşme ve Çiftlikköy'ün biraz ilerisinde yer alan Kum Beach, yoga, tai chi, yürüyüşler, bisiklet gezileri, su sporları gibi aktivitelerle misafirlerini iyice doğaya odaklamış. Burada dileyenler aromatik yağlarla uygulanan değişik masaj türlerinden faydalanabiliyor. Kum Beach sakin havası ve doğayla iç içe yapısıyla yazın gerçek keyfi olan kumsalı huzurunuza sunuyor.

Düzenledikleri caz festivalleri ve DJ performansları, müzik ve sahil keyfini bir arada yaşamak isteyenlere de ideal bir yaz sunuyor. Yıldızların altındaki bar, restoran ya da plajda canlı performanslar eşliğinde jazz, oldies goldies, popüler ve klasik türleri dinleyerek sakin ama eğlenceli bir akşam geçirebilmek için Çeşme Kum Beach’in yolunu tutun.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın