DYD’de Beki L. Bahar’a saygı gecesi

Şair/ Yazar Beki L. Bahar’ı onurlandırmak amacıyla 28 Mayıs Çarşamba akşamı DYD’de bir etkinlik düzenlendi

DYD’de Beki L. Bahar’a saygı gecesi

28 Mayıs Çarşamba, Dostluk Yurdu Derneği’nde düzenlenen  “Beki L. Bahar’a saygı gecesi”nde her açıdan duygusal anlar yaşandı. Tiyatroyu her daim bünyesinde önemli bir yere oturtan DYD, kalabalık bir seyirci kitlesi  önünde, yazarın, Alabora ve 200. Gece oyunundan bölümleri sahneye koydu. Bu gecenin mimarları İzzet Bana ve Selim Hubeş, aynı oyunları derneğin İzzet Paşa sokağındaki eski lokalinde oynayan oyuncularını da davet ettiler. Böylece bir çok eski dost, oyunlardaki, siyah beyaz fotoğraflarını barkovizyonda görmekten ve sonra yeni tiyatrocu arkadaşları, hatta bazıları, kendi çocuklarını seyretmekten büyük keyif aldılar.

Beki L. Bahar’ın tiyatro eserleri, insana değen, düşündüren oyunlar. İzleyenler kadar  genç yetenekler de, sahneye konulan eserlerin yazarının karşısında oldukça coşkuluydular.

Etkinlik sonunda söz alan  Dernek Başkanı Ceki Karmona tiyatronun dernek için öneminden ve profesyonel hayata kazandırdığı birçok isimden bahsetti. Her zamanki gibi mütevazi ve  heyecanlı  olduğu gözlemlenen Beki L. Bahar kendisine sunulan DYD anahtarını almaktan onur duyduğunu belirterek  oyuncuları kutladı.

Gecenin  sürprizi ise DYD’nin yıl sahnelediği  Masada oyununda yardımcı yönetmen olarak görev alan Deniz Razon Toros’un bu iki oyunu, tek başına yönetmesi idi. Gece, sahne önünde ve arkasında çalışan tüm tiyatrocuların kutlanması ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın