İsrail ve Filistinli gençler AB Parlamentosu’nda buluşuyor

Avrupa Parlamentosu Başkanı Hans-Gert Poettering Avrupa’da yaşayan 21 İsrailli ve Filistinli genci 25-28 Mayıs tarihleri arasında Brüksel’deki parlamentoda konuk ediyor

İsrail ve Filistinli gençler AB Parlamentosu’nda buluşuyor

AB Parlamentosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Avrupa’da yaşayan İsrailli ve Filistinli gençlerin “Avrupa Kültürlerarası Diyalog Yılı” kapsamında buluşması, genç siyasi liderlere kişisel deneyimlerini paylaşma ve tarafsız bir ortamda ilişkilerini geliştirme olanağını sağlayacak.

Kimlikler arasındaki ilişkiler ve siyaset tartışmaların odak noktasını oluşturacak. Etkinlik sonrasında katılımcılara, hazırladıkları sonuç bildirgesini AB Parlamentosu başkanı ile tartışma olanağı sağlanacak.

Bu etkinliğin maliyetini Avrupa Parlamentosu Başkanı Hans-Gert Poettering, 2007’nin Kasım ayında Johann Wolfgang Goethe Universitesi ve Dresdner Bank tarafından kendisine sunulan Hallstein Ödülü karşılığında aldığı 20 bin Euro ile karşıladı. Poettering, bu ödülü alırken yaptığı konuşmada kendisine verilen 20 bin Euro’yu bu amaca yönelik olarak kullanmak istediğini açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın