ajanda'm

ajanda'm

• NE İZLEYELİM?

Daha çok erken demeyin! Tüm dünyada 30 milyondan fazla seyirci tarafından izlenen Mamma Mia! Müzikali’nin biletleri satışa çıktı bile…  7 Ekim tarihinde İstanbul Gösteri Merkezi’nde (eski Mydonose Showland) sergilenmeye başlayacak olan gösteri tam iki hafta boyunca sanatseverlerle buluşacak. Seyirciyi ilk şarkısından itibaren coşkusuyla ayağa kaldıran ve iki saati aşkın bir süre boyunca, bambaşka bir dünyaya taşıyan Mamma  Mia! eleştirmenlerin bir numarası olmayı sürdürüyor. 1999 yılından bu yana, 170’den fazla şehirde gösteri yapan, gittiği her yerde manşetlerden inmeyen şov,  her akşam yaklaşık 17.000 seyirci karşısına çıkıyor ve Broadway’de tüm zamanların en çok hâsılat yapan gösterisi unvanını elinde bulunduruyor. Tüm dünyada 350 milyon albüm satmış ABBA grubunun şarkıları ile hazırlanan Mamma Mia! Müzikali, Londra’daki gösteriminin ardından hızla büyüdü ve şu anda İngilizce dışında, Almanca, Rusça, İspanyolca, Japonca ve İskandinav dillerinde, dünyanın farklı şehirlerinde perdesini açmaya devam ediyor. Masmavi bir Akdeniz hikâyesini sahneye taşıyan müzikal, düğün hazırlığı yapan bir genç kızın babasını bulma hikâyesi! Vakit kaybetmeden biletinizi almanızı öneririm. Farklı kategorilerdeki bilet fiyatları 56 ile 133 YTL arasında değişiyor.

• NE OKUYALIM?

Grigoriy Petrov'un 1923 yılında yazdığı Beyaz Zambaklar Ülkesinde adlı kitap, Bulgarca'dan Türkçe'ye 1928'de İstanbul' da çevrilmişti. Bu kitapla Atatürk'ün nasıl tanıştığı bilinmiyor, ancak okuduğunda çok etkilendi ve bu kitabın özellikle askeri okullardaki eğitim programına dâhil edilmesini emretti. Türk askerleri de, ülkelerindeki "yaşamı yenilemek" için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. Ve Türk subayları kitabı, ülkelerindeki "yenilenen hayatı" yönetmek için okudular. Kitap Türkiye'de on altı kez baskıya gitti ve 12 ila 25 bin adet basıldı. Baskıların birinde kitaba şöyle bir önsöz yazılmıştı: "Beyaz Zambaklar Ülkesinde", Türkiye'de modern Türkçe ile yazılmış en çok okunan kitaplardan biri. Fin baskısındaki önsözünde ise karakteristik bir örnek veriliyordu: Bu kitap tüm yoksulluğa, imkânsızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan iş adamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, ülkeleri Finlandiya'yı geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak bir şekilde gözler önüne sermekte.  Halkların destansı özverisiyle yoksulluktan kurtularak, ekonomik, politik ve kültürel olarak nasıl mükemmel bir ülke yaratılabileceğini gösteren, okurlara dudak ısırtan ölümsüz bir eser.

• NE DİNLEYELİM?

Türkiye’de ve dünyada romantizm denilince akla ilk gelen müzisyenlerden Chris de Burgh, “The Storyman” dünya turnesi kapsamında, 24 Mayıs’ta Parkorman’da… 200’ün üstünde Platin ve Altın plak ödülü sahibi olan ve 45 milyonu aşkın satış yapan olan sanatçı, 30 yıllık müzik kariyerinde 3000’den fazla konser verdi. Chris de Burgh, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Lady in Red, The Traveller şarkıları ile tanındı. İngiltere başta olmak üzere 24 ülkede uzun süre 1 numarada kalan ve satış rekorları kıran Lady in Red’in yanısıra, Spanish Train, Missing You, Sailing Away, High on Emotion gibi birçok başarılı şarkısı sayesinde 200’ün üstünde platin ve altın plak ödülü kazandı. Son albümü “The Storyman”  dünya turnesi kapsamında, sanatçı tam 16 yıl aradan sonra, 24 Mayıs 2008 Cumartesi gecesi klasikleşmiş aşk şarkılarını Türk izleyicileri için Parkorman’da bir kez daha seslendirecek. Bilet fiyatları 75 ile 149 YTL arasında değişiyor.

• NEREYE GİDELİM?

2008 Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’si başlıyor. Şampiyonun son yarışta belirlendiği 2007 Formula 1(TM) sezonunun heyecan dolu geçmesi, yeni sezonun da inanılmaz çekişmeli geçeceğinin sinyallerini verdi... Öyle görülüyor ki 2008 sezonunda Hamilton, Raikkonen, Massa ve Alonso dörtlüsünün nefesleri kesecek mücadelesi izleyicilere inanılmaz keyif verecek.

Bir de bu mücadeleye diğer pilotlarının dahil olabileceğini düşünün! Eğer start düzlüğü gözlerinizin önünde belirmeye başladıysa hemen harekete geçin. Bu heyecanı canlı olarak İstanbul Park’ta yaşayabilmeniz için 2008 Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’si biletleri satışta...

Tribün kategori ve fiyatları:

Ana Tribün: Platinum 700.00 YTL, Platinum (Çocuk) 350.00 YTL, Gold 500.00 YTL, Gold (Çocuk)      250.00 YTL, Silver tribün: Silver 400.00 YTL, Silver (Çocuk) 200.00 YTL, Bronz Tribün: Bronze 200.00 YTL, Bronze (Çocuk) 100.00 YTL, Açık alan: Açık Alan 100.00 YTL, Açık Alan (Çocuk) 50.00 YTL

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın