Ulus Özel Musevi Lisesi Mezunlar Kolu

Sınıfta otururken yerinizde durmadığınız, birlikte ders çalıştığınız, bazen kopya verdiğiniz, ,halen çocukluğunuzu koruyan/yaşatan, sınıf- okul arkadaşlarıyla görüşmekten, etkinlikler paylaşmaktan hepimiz büyük keyif alırız. UÖML’de oluşturulan Mezunlar Kolu sadece börek günlerine bir araya gelme şansı bulan mezunların, çeşitli etkinlikler düzenleyerek kaynaşmalarına olanak tanıyor. Ester Asa, Berta Banana ile görüştük…

Ulus Özel Musevi Lisesi Mezunlar Kolu

Bilindiği gibi Beyoğlu Musevi Lisesi ve Ulus Özel Musevi Lisesi  mezunları mart’ın ikinci haftası yapılan “Börek Günü”nde bir araya geliyorlar. Bu günlerde özellikle 10-20-30 yılını tamamlayan ve plaket alacak katılıyor, diğer mezunlara ise  pek  hitap etmiyordu. Ancak senenin bir günü  yeterli gelmemeye başladı. Bunun üzerine dernek gibi etkinlikler düzenleyecek bir Mezunlar Kolu oluşturalım istedik. Böylelikle farklı yıllarda mezun olanları, spor, sanat veya yemek gibi organizasyonlarda bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Kolumuzda çalışacak gençleri yine okulumuz mezunları arasından seçtik. 50-60 kişilik bir grup oluştu.  Yakın bir tarihte  toplantı yapacağız.

Sizlere nasıl ulaşacaklar?

Kayıtlara başladık.  Kayıt olmak isteyenler  sekreterliğe başvurabilirler. Okulda  bizlere bir oda tahsis edildi, geliştikçe doğrudan bağlantılı kurabilecekleri özel bir numaramız olacak.

Mevcut kayıtları güncellemeye başladık…

Tam olarak faaliyetlere başlanıldığında kişilerin buraya gelmelerini, fikir ve önerilerini paylaşmalarını istiyoruz. Gidip gelinen bir yer olmasını istiyoruz.  Haftanın bir  veya yarım günü burada görev alabilecek gönüllülere ihtiyacımız var.

Kişilerde aidiyet duygusu yaratacak okul logosunu taşıyan obje arayışına başladık.

Beyoğlu Musevi Lisesi mezunlarıyla iletişim kurabileceğiniz veriye  sahip misiniz?

Yaklaşık 10 yıldır yapılan Börek Günü’ne davetler için kullanılan bir veri tabanımız var.  Ayrıca okula  geldiklerinde bilgilerini yeniliyorlar.  Oditoryumda yapılan tüm faaliyetlerde açılan Mezunlar Masası’na gelip kaydını yaptıranlar da var.

Seneye  daha bilinçli çalışabileceklerine inandığımız ve okuldan henüz mezun olmayanların da katılabilecekleri bir Mezunlar Kulübü kurmayı düşünüyoruz.

OMLM adlı bir yahoo grubu oluşturduk. E-postası olanları dahil ettik. Böylece daha rahat haberleşe biliyoruz.  Bu vesileyle eski mezunları davet ediyoruz. Yurt dışında yaşayan  bir çok mezunumuz Börek Günlerine geliyorlar. Burada çok farklı duygular yaşadıklarını ve duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar.

Eski –yeni  mezunlar  toplamda kaç kişi?

Toplamda yaklaşık 1.500 kişi var. Amacımız mezunların birbirlerini desteklemeleri, okula sahip çıkmaları.

Bu sene mezunların katıldığı büyük bir Hanuka kutlaması yapıldı…

 Her Hanuka’da   mezunlarla bir kutlama  yapılır. Bu sene  sadece bir Hanuka kutlaması değil de, mezunlar toplantısı havasında olmasını arzuladık. Böylece de kendimizi deneyi  istedik. İnanılmaz bir katılım oldu. Çok keyifli geçti. Bir buluşmanın ötesinde bir Hanuka kutlaması gibi oldu, ilk kez gitmek  dahi istemediler. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzu, insanların buraya özlemle gelmek istediklerini gözlemledik.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın