Tel Aviv’den Sderot’a destek

Sderot’a gelen Tel Avivliler, Kassam roketlerine hedef olan bu güney kenti halkına destek olmak üzere Şabat öncesi alışverişi yaparak ihtiyaçlılara dağıttılar

Tel Aviv’den Sderot’a destek

Kassam roketlerine hedef olan Sderot halkının “Bizim başımıza gelenler Tel Avivlilerin umurunda değil” eleştirisi üzerine cuma günü 200’ün üstünde genç Tel Avivli kente gelerek alışveriş yaptı, marketlere borçlu olanların borçlarını kapattı, ihtiyaçlılara gıda yardımında bulundu.

İç Güvenlikten Sorumlu Bakan Avi Dichter tarafından yönlendirilen Tel Avivli gençlere Sderot’ta bulundukları süre içinde bir roket uyarısı durumunda nereye sığınmaları gerektiği konusunda bilgi verildi. Sderot’a destek vermeye gelen gençler alışverişlerini özellikle roket saldırıları yüzünden ekonomik durumu bozulan kentin küçük bakkal dükkânlarından yaptılar.

Bu dayanışmanın düzenleyicilerinden Uri Hayut; “Morallerin oldukça bozuk olduğu Sderot’ta ekonomik canlanma sağlayacak bir şey yapmak gereğini duyduk. Ağızdan ağza yayılan fikir şaşırtıcı bir sonuç verdi” dedi.

Bakkal dükkânı sahibi Yehuda Cohen duygularını; “Bugün burada bir mucize yaşandı. Yıl boyunca bu kadar çok müşteri görmemiştim” sözleri ile ifade etti. Bugüne dek Sderot’a düşen yüzlerce Kassam roketinin kalıntıları kentin karakol binasında istifleniyor. Burası Sderot gerçeğine yakından tanık olmak isteyen turistlerin son günlerde uğrak yeri oldu. Bomba uzman ekibinden bir kişi, ilgili turistleri Kassam füzeleri ve verdiği zararlar konusunda bilgilendiriyor.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın