Zeytinyağı mucizesi cildinize yansısın...

Doğal ve ekolojik ürünler her geçen gün raflarda ve dolayısıyla hayatımızda daha fazla yer almaya başladı. Hem sağlığına hem de çevreye önem verenler yedikleri sebze meyvelerden kullandıkları ambalaja kadar doğal ürünleri tercih ediyorlar. Biz kadınlarında günlük yaşamında büyük yer tutan kozmetikte de doğallık ön plana çıkmaya başladı. Bu bağlamda Avrupa’nın önde gelen ekolojik kozmetik markası Bioselect’i Türkiye’ye getiren Zeynep Aktosun ile bir söyleşi yaptık

Zeytinyağı mucizesi cildinize yansısın...

Bize biraz kendinizden ve bu işe nasıl başladığınızdan bahseder misiniz?

On yedi yıl boyunca ilaç sektöründe, çeşitli firmalarda ürün müdürü olarak çalıştım. Diğer taraftan, ailem sayesinde doğal ürünler küçüklükten beri her zaman hayatımda yer aldı. Yurt dışı gezilerim birinde şans eseri deneyip satın aldığım Bioselect ürünleri hayatımı değiştirdi. Daha sonraları, çok memnun kaldığım bu ürünleri Türkiye ile tanıştırmak istedim.

Bu nedenle de bu firmanın distribütörlüğünü aldım.

Bioselect ürünlerin en önemli özellikleri nelerdir?

Bioselect ürünleri, güzellik ve kozmetik kültürünün yüzyıllar boyunca başkenti sayılan Girit’ten doğan geleneksel formüllerin günümüze uyarlanması ile oluştu. Bioselect, saç ve cilt için ekolojik olarak üretilmiş bitkilerden,ekstraksiyonlardan ve formüllerden yaratılmış doğal bakım ürünleridir. Öncelikle ürünlerin tümü  saf zeytinyağı ve kekik içeriyor. Dictamo adı verilen, Türkiye’de kullanılmayan bir çeşit kekik, zeytinyağı ile işlenerek dictamelia haline getiriliyor ve ürünlerde zeytinyağı ile birlikte kullanılıyor. Bunun yanı sıra, ürünlerin içerisinde bulunan tüm ürünler ekolojik tarımla üretilmiştir.

Zeytinyağı ve kekiğin cilde ne gibi faydalarından söz edebiliriz?

Zeytinyağı, cildi yumuşatıyor, nemlendiriyor ama en çok da antioksidan etkisi var. Dictamo kekiği ise ürünlerin, derinin alt tabakalarına geçmesini ve dolayısıyla daha etkili olmasını sağlar. Ürünün cilt tarafından çabuk emilmesine yardımcı oluyor.

Bioselect’in nasıl bir ürün yelpazesi bulunuyor?

Bioselect’in çok geniş bir cilt ürünleri yelpazesi bulunuyor. Her cildin ilk ihtiyacı olan şey, ‘temizleme sütü’müz tüm cilt tiplerinin kullanabileceği, isteyenin su ve sabunla yıkayarak çıkartabileceği, isteyenin ise sadece bir parça pamukla sürebileceği çok kullanışlı bir ürün. Temizleme sütünün ardından ‘tonik’ öneriyoruz. İçerisinde yasemin, hanımeli gibi bitkilerin bulunduğu toniğimiz sıkılaştırıcı bir etkiye sahip. Daha sonrası için ise yaşa ve cilt tipine  göre, gündüz ve gece kullanılabilecek nemlendirici kremlerimiz mevcut. Bunun yanı sıra haftada bir dönüşümlü olarak ‘peeling’ ve ‘yüz maskesi’ öneriyoruz. Peeling kremimizin bir özelliği, içindeki taneciklerin zeytin çekirdeğinin ufalanması ile elde edilen doğal tanecikler olması ve bu sayede ciltte kesinlikle mekanik çizilmeye neden olmaması. Bunlara ek olarak göz kremi ve geçen ay FormSante Dergisi’nin ayın ürünü olarak seçtiği ‘sıkılaştırıcı serum’ da mevcut.

Bunların yanı sıra saç derisinin normal pH değerine ulaşmasını sağlayan, sık kullanıma uygun saç şampuanları, duş jeli, vücut şampuanı ve vücut losyonu da yoğun olarak tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak ise vücut ve güneş ürünlerimiz bulunuyor.

Ürünlerin kalitesi hakkında neler söyleyebiliriz?

Bioselecet’i diğer kozmetik ürünlerin ayıran en önemli özelliği sahip olduğu sertifikalarıdır. Bunlardan ilki ICEA sertifikasıdır. Bu sertifika, ürünün içindeki bitkilerin Avrupa standardlarına göre doğal, diğer bir deyişle ekolojik tarımla üretildiğinin göstergesidir. Diğer bir sertifika olan AIAB ise ürünlerin ekolojik kozmetik ürünleri olduğunun göstergesidir.

Ürünlerde, sentetik malzemeler, zararlı kimyasal ve sentetik kokular kullanılmıyor  ve European Organic Cerrification Organization tarafından uygulanan kurallar göre üretiliyor. Türkiye bu ürünlerin satılmaya başlandığı on birinci ülke. Avrupa’nın birçok ülkesinde, özellikle Hollanda, Almanya gibi doğal ürünlere hassasiyetin yüksek olduğu ülkelerde de ‘department store’ların ekolojik eczane bölümlerinde, tüketicilerle buluşuyor.

Ürünlere nerelerden ulaşabiliriz?

Öncelikle Türkiye’nin her bölgesi için ürün satış yerimiz,

www.kriti.com.tr. Onun dışında, eczaneler ve sertifikalı ekolojik ürünler satan City Farm ve Ekolife gibi yerler.

Çok sade, net, insanı yormayan ve kolay kullanılabilen bir web sayfası hazırlamışsınız. Bu sayfadan sunduğunuz başka hizmetleriniz var mı?

Bu sayfamızda ürün satışının yanı sıra, bizlere yazılı bir şekilde sorunlarını ve sıkıntılarını iletenlere yardımcı olmaya çalışıyor, öneriler veriyoruz. Benim kimya ve ilaç geçmişimin yanı sıra, estetisyenlik sertifikam da bulunuyor. Bu nedenle, sadece ürünlerimizin kullanımına yönelik tavsiyeler değil, yanıtlayabileceğimiz her türlü konuda danışmanlık vermeye çalışıyoruz. Bizi aşan konularda da, başka kaynaklara ve doktorlara yönlendiriyoruz.

Bunun yanı sıra hediye servisimiz var. Bir sevdiğinize, yılbaşı, doğum günü veya herhangi bir başka nedenle bir hediye vermek isterseniz, seçtiğiniz ürünü güzel bir çiçek buketi ile birleştirip kendilerine sizin adınıza gönderiyoruz. Anneler günü, yılbaşı gibi özel günlerde de özel temalı hediye paketleri hazırlıyoruz. Örneğin şu anda, Sevgililer Günü için özel kutuda, içinde iki ürün bulunan özel hediye paketleri hazırladık. 

Sevgililer Günü için eşine, kız arkadaşına özel ve orijinal bir hediye arayan tüm beylere duyurulur!

Adres: Moda Cad. Yılmaz Apt.

No: 256/17 Moda

T: 0216 449 62 22 

F: 0216 449 62 98

www.kriti.com.tre

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın