Sicaği Sicağina

Uzun zamandır “Sıcağı Sıcağına”ya bir türlü yer bulamıyordum.  Sizin de takip edebildiğiniz gibi nedeni ortada: ilan verenlerimiz sağ olsunlar. Onlarsız hiçbir iş yeri/basın kuruluşu işini döndüremez. 
Bunun yanı sıra malumunuz bu köşede  bazı önemli haberlerin  yanı sıra  biraz da  “havadan- sudan” ( 35 derece civarında seyreden havadan ve 100 günlük kalan su’dan)  yazdığımdan, doğal olarak bu sayfalarda yer alması gereken toplum haberlerine yer vermek birincil tercihimiz.  Buna rağmen bilgisayarımda “bekleyen yazılar” dosyasındakilere elimizden geldiğince yer vermeye çalışıyoruz…-  bu vesile ile yazı sahiplerine buradan özrü borç bilirim-

Sayın Dr. Yomtov Garti  e- postanız var…

Bir süre önce gazetemizde yer verdiğimiz “KADIKÖYLÜLER GÜNÜ’NDE GARTİ ONURLANDIRILDI”  başlıklı haberimizde  Hemdat İsrael Sinagogu’nda düzenlenen törende vakfın onursal Başkanı ve 65 yıldır eğitimci olan  Dr. Yomtov Garti’ye Onur ve Hizmet Ödülü verildiği, törende öğrencilerinin de hazır bulunduğu  konu ediliyordu. Haber, Dr. Garti’nin uzun yıllar eğitimcilik yaptığı Galatasaraylıların internet gruplarında da yer aldı.
Haber üzerine  Dr. Garti’nin öğrencilerinden Emekli Büyükelçi  Erdil Akay ile  Cengiz Tacer’in gazetemize gönderdikleri   iki e- posta bizi çok duygulandırdı.  Sizlerle paylaşalım istedim…

񧁂'de mezun olduğum Galatasaray Lisesinde Fransızca okuduğumuz Fizik dersinde 7'inci sınıfta hocamız olan Sayın Dr. Yomtov GARTİ'nin Hizmet ve Onur Ödülü ile onurlandırmanızı candan kutlar, Sayın Hocama içten saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunarım.
Şayet bu e- mektubumun içeriğini Sayın Hocama duyurabilirsiniz, müteşekkir olurum.
Erdil K. AKAY
1954, 12/C, Lakabı: Miki
Emekli Büyükelçi

*Sayın Şalom Gazetesi Yöneticileri,
Ben uzun yıllardır Fransa'da yasayan bir eski Galatasaray ve de doğal olarak Sayın ve Sevgili Dr. Yomtov Garti'nin öğrencisiyim.
Sizin gazetenizde yayınlanan Dr. Garti'ye verilen ödülü biz  Galatasaraylıların internet guruplarında görünce sevinç göz yaşlarımı
tutamadım.
İlerlemiş yaşına rağmen geçen yıllarda bile Galatasaray Lisesinde  öğretmenliğini sürdüren bu Müstesna eğitimciye ne yapılsa azdır.
Kendisine daha uzun ve mutlu yıllar diler, değişik kültür ve inançlarda olan insanların birlikte yaşayabilme ve de  kardeşçe ortak insanlık  değerlerinde buluşabilme olgusunu böylesine doğal olarak bizlere aktarmış olan bu insana saygı ve minnetlerimi sunarım. Aracılık ettiğiniz için sizlere teşekkür eder yayın yaşamınızda başarılar dilerim.
Saygı ve sevgilerimle.
Cengiz Tacer

Böylesi başarılı ve vefakar öğrenciler yetiştiren Dr. Yomtov Garti’yi bir kez daha  candan  kutlarız.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın