Cenk Rofe`den “Affet Beni, Yaz Esmeri...”

Güneşin eni konu yüzünü gösterdiği, yaz sıcağını hissetmeye başladığımız, -özel “mayo- bikini ” diyetlerini  zaten çoktan yapıyor olduğumuz- şu günlerde, ses sanatçıları da büyük hazırlıklar içinde.
Onlar,  Ege ve Akdeniz kıyılarında yer alan ünlü mekanların, beachlerin, eğlencenin ve müziğin en üst seviyeye ulaştığı “happyhour”da, kanları kaynatacak albümlerinin kayıtları için stüdyolarda terliyorlar.
Bu bağlamda cemaatimizin yetiştirdiği genç yeteneklerden Cenk Rofe’nin  “Affet Beni, Yaz Esmeri…” adlı ilk albümü çıktı.
İçerdiği şarkılarla yaz esintilerini taşıyan, mevsime damgasını vurmaya aday şarkılar içeren albümde Nino Varon, Erdal Özyağcılar, Erkut Cantürk ve Cenk Rofe’nin özgün eserleri bulunuyor. Rofe,  500 yıllık mirasımızın en sevilen şarkılarından olan “Adio”yu “Elveda” ile Türkçeye adapte etti.
  Gözlem Gazetecilik  tarafından çıkartılan albüm 24 Mayıs’ta gerçekleştirilecek tanıtım konseri ile müzik severlerin beğenisine sunulacak.

İşte gençlik…
Bu hafta genç yetenekle başladık öyle de devam edelim. Geçtiğimiz hafta içinde Göztepe Kültür Derneği’nin 18ᆫ yaş gurubu  gençlerin oluşturduğu Şemeş Bogrim dans topluluğunun Tora’dan dört mucizeyi anlattıkları  “Mucize Yaşamlar…”gösterisinde buluştuk.
Şarkı sözlerinden, müziğe, kostümden dekora, ışıkçısından sahne direktörüne, koreografisine değin en ufak detayına kadar gençler tarafından oluşturulan oyunda  60’ı sahnede 81 kişi görev aldı.
Şemeş Bogrim takımının sözcüleriyle yaptığım söyleşide gençler ısrarla “profesyonel amatörler” deyimini kullanmamı rica etmişlerdi. Her zamanki gibi onları da kırmadım, kullandım. Ne denli haklı olduklarını da, oyunla kanıtladılar… Adeta  konservatuar öğrencilerinin bir  gösterisini izledik…
İzleyicilere “işte gençlik, işte üretkenlik” dedirten oyun, fırsat tanındığında gençlerin neler yapabileceklerini gözler önüne seriyordu.  Önce gençleri daha sonra onlara, bu şansı yaratan GKD idarecilerini kutluyorum.
GKD, “Mucize Yaşamlar…” ile  gerçek bir “gençlik” derneği de olduğunun altını çizdiği kanaatindeyim.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın