Barinyurt`tan Anneler Gününe özel hediye

Çocuğa  bakar anne,
Evine tapar anne
Gece gündüz çalışır
“Yarını” yapar anne…

Mayıs ayının ikinci pazarı her yıl olduğu gibi “yeryüzünün melekleri” annelerimizin gününü   (kendimizi de “es” geçmeyelim…) kutlayacağız. Anneler içgüdüsel olarak,  duygusaldır, paylaşmayı önemserler,  diğer annelerin de mutluluğunu bilmek, annelerin yüzünü güldürür.
Bunun bilincinde olan Matan Baseter-Barınyurt , “Anneler Günü”ne özel ihtiyaçlı ailelere gönderilecek gıda paketi hazırladı.
Bu kampanyaya bağış yapanların annelerine, bir mücevher kutusu veya bir takı mankeni  hediye edilecek.  Bu yıl anne olarak, kendimize de şımartabiliriz, takı askısı veya kutusu çok işimize yaracak…

İZEV’den muhteşem konser…
İstanbul Zihinsel Engeliler İçin Eğitim Ve Dayanışma Vakfı (İZEV), 30 Nisan Pazartesi akşamı Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Merkezi’nde düzenlediği konser her tür yaş grubundan yardımseverler ile müzikseverleri bir araya getirdi.
Yurtdışında kazandığı ödüllerle müzik dünyasında adını duyuran Fani Hodara’nın müziği ile başlayan konser, son dönemlerde özellikle gençler tarafından çok sevilen (hani şu şeker reklamında annesinin “EROLLL” diye seslendiği) Yunus Günce’nin sahneye çıkmasıyla daha coşkulu bir hal aldı. Günce, doğal  tavırlarıyla konukların sempatisini kazandı. Gecenin en anlamlı dakikalarından biri de; bestesini Fani Hodara’nın, güftesini Figen Çakmak’ın İZEV için hazırladıkları “Sevgi Köprüsü” adlı şarkının Leman Sam’ın İZEV öğrencileri ile    birlikte seslendirmeleriydi.
Ardından İZEV Vakfı Başkanı Berti Erbeş, konserin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere çiçeklerle, geceyi renklendiren sanatçılara plaketlerle teşekkür etti.
 Leman Sam’ın unutulmaz şarkılarıyla taçlandırdığı konser, daha çook konuşulacağa benziyor…

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın