Galatasaray`li olmak,Gassaray`li olamamak

NEDİM BÜYÜKABOLAFYA

Bizde particilik bile  taraftarlık kadar kuvvetli olamadı. Kişi yirmili yaşlardan   kırklı yaşlara ulaştığında fikirleri değişip aşırı sağdan merkez sağa, solculuktan merkeze  kayabiliyor, her ikisinin adına özgür düşünce diyebiliyor. Ama taraftarlık öylemi? Adam Fener’den Galatasaray’ a,  Beşiktaş ’tan Fener’e geçtiği zaman adı hemen DÖNEK oluyor.
Taraftarlık  bizde öylesi kutsal bir olgu.
Derwal’li yıllardı. Türkiye dünya futbolu ile tanıştı. Artık Ulusal Takım’ın sekiz yeme, kulüp takımlarının şerefli mağlubiyetler serisi dönemi yavaş yavaş kapanmaya başladığı günlerdi. O günlerin unutulmaz takımı yaratılmıştı. MIŞTI diyorum çünkü bugün o takın yerinde yeller esiyor. . O takım GASSARAY’dı.
Derwal’ den sonra  Denizli’ linin günleri başladı. 0Dž lük deplasman yenilgisi, yerini 5ǂ lık  zafere bıraktı. O günden sonra Türk Futbolu için geri dönüşün olmadığı - olamayacağı günlerdi. (Ama oldu) Denizli emanetini başarıyla sürdürdü ve mükemmel şekilde EFSANE İMPAROTOR’ a teslim etti. O zamanlar ACEMİ olarak nitelendirilen Terim, değil Türkiye’nin dünyanın bile aklına gelmeyen zaferlerin altına imza attı. Bir UEFA, bir de %70’inde Terim’in payı olan SÜPER KUPA bir Türk Takımı’nın, GASSARAY’ ın müzesine gitti.
O günlerde GASSARAY’ ın hiç mi sorunu yoktu. Geniş basın duyduğumuz kadarı ile Terim zaman zaman   futbolcuların  paralarını dahi kendisi  ödüyordu.
Sonrasında  gelen LUCESCU ve ilk maçında  kazanılan SÜPER KUPA  ardından gelen şampiyonluk onu takımın başında tutmaya yetmedi. Artık GASSARAY ruhu gidip GALATASARAY ruhunun gelmeye başladığı günlerdi, ne olduysa o günlerde başladı.
Bu gün  GALATASARAY  kulübünde o eski ruhundan eser  yok. Muhalefet borç içinde kıvranan kulübünü kurtarmak yerine olası başarılara tek başına sahip olabilmek için Canaydın yönetimine elinden gelen zorluğu çıkartıyor. Özellikle gündemde olan ve şu an için G.S tek kurtuluşu olarak gösterilen RİVA   PROJESİ ’ ne destek vermeyerek tavrını ortaya koyuyor.
Ben bu insanların GASSARAY ruhu taşıdığına inanmıyorum.
G.S ‘ya bir bakın, gün yok ki sorunsuz geçsin, hiçbir futbolcu ve dahi teknik kadro parasını alamamış  . Eski yönetim hataları da bir bir su yüzüne çıkıyor. Taraftar her maçta ağza alınmayacak sözleri kulüp yönetimine   sarf ediyor . Buna rağmen takım dört puan farkla şampiyonluğun iki adayından biri. Diğeri ise özel uçakla oyuncusunu maça yetiştiriyor ve arada topu topu  dört  puan var. Bu eski  GASSARAY ruhunun son kalıntılarıdır.
Gerets: Kovulmadıkça ayrılmam. (27 ocak geniş basın)
Bugün G.S kulüp yönetimine yerleşmiş ama iktidar , ama muhalif rol almış hiçbir yöneticisi oturduğu koltuğun hakkını verememekte.
Ben bu satırlardan GERÇEK GASSARAY’ lılara  sesleniyorum .Gelin GASSARAY’ı biz kurtaralım, taraftarlar kurtarsın.
G.S kulübü taraftara özel  banka  hesap açsın. Bu hesap hareketleri G.S ‘ın resmi sitesinden izlensin.
VE KENDİNİ GASSARAYLI HİSSEDENLER BU HESABA SADECE 10 $ YATIRSIN.10 milyon taraftar bu hesaba  para yatırsa 100 milyon $ yapar. Bu da G.S bugünkü durumundan kurtarır. Bu hareket GALATASARAYI değil küçültmek tam tersine bir efsaneyi canlandırmak için futbolcunun , yönetimin ve taraftarın nasıl birleştiğini ve GALATASARAY’ ın nasıl bir takım olduğunu gösterecek tek harekattir.
HAYDİ GASSARAY RUHUNU YAŞATMAYA …

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın