DYD`nin 40. Yili

İki  haftadır gazetemizde yer verdiğimiz yazılardan takip ettiğiniz üzere –eşten dosttan duyduğunuz- gibi, Dostluk Yurdu Derneği  40. yılını "benzersiz" bir konserle  kutlamaya hazırlanıyor.
Elime geçen bir davetiye, konserin ne kadar muhteşem  olacağının, DYD’nin konseri ne denli önemsediğinin göstergesi, zaten tenorlar David D’Or, Benzion Miller ve Alberto Mizrahi, Şef Orhan Şallıel’i gibi isimleri göz önüne alındığında başka türlüsü düşünülemez.
"Tanrı’yı  Dinletilerimizle Öveceğiz" başlıklı konser oldukça ses getirecek …
Aldığım duyumlar ise yerlerin yavaş yavaş tükeniyor olduğu yönünde. Şubat ayı ortasında gerçekleşecek konserler için gecikmeyin, sonra "keşke" demeyin… Konser bu, müzik anlatılmaz, dinlenir, yaşanır…

DYD: (0212) 358 61 01

Başkanlar ve dernekler

YSK Başkanı Yaşar Bildirici, üç yıldır başarıyla yaptığı görevini Avi Karako’ya devretti.
Cumartesi akşamı gerçekleştirilen geceden bazı an(ı)ları paylaşmak istiyorum. Ama ondan önce başka bir konuya dikkatimi  çekti  ona değineceğim: gençlik derneklerinin bir yarış içinde değil de, bir dayanışma içinde olduklarını gözlemledim, son iki haftadır gittiğim dernek etkinliklerinde. Bir önceki hafta sonu GKD’nin açılış gecesinde GKD Başkanı İsmail Bahar, desteklerinden ötürü YSK Başkanı Yaşar Bildirici’ye bir teşekkür plaketi verdi. YSK gecesinde ise "kardeş kulüp" diye adlandırdıkları  DYD Başkanı Selim Nahmias, arkadaşı, dostu, yoldaşı  Bildirici’yi kutlayarak bir anı plaketi sundu. Dernekler arası dayanışma bu olsa gerek, tatlı rekabet baki kalsa bile …
  YSK gecesinden notlar: YSK Basketbol A takımının meşaleleri  eşliğinde, salona giren Yaşar Bildirici dernekte 13 yıl geçirmiş. Bu nedenle gece biraz da Bar-Mitzva sayılırdı.  Bildirici’nin ailesi, yurt dışından gelen akrabaları, YSK ailesi ve yakın çevresi, dostları kendisini yalnız bırakmadı bu ikinci Bar-Mitzva’sında.
"Başarılı bir adamın arkasında her zaman bir kadın vardır" bu da gecede dile getirilen düşüncelerden biriydi, bir çok hanım gibi Leyla Bildirici de  bunu hak ediyor.  Geceyi Leyla & Yaşar Bildirici çiftinin kızları Lynn  Franko ve Nancy Bildirici’nin  sunması gerçekten bir hoşluk yarattı. Genç dede Bildirici’nin torunu ise, geceye ancak barkovizyon gösterisiyle  katıldı.
Aynı gece Başkan Bildirici,  kendi döneminde  görev alarak kendisine destek olan, Rıfat Perahya, Yusuf Sason, İzak Behar, Albert Franko, Nedim Dayan, Davit Kumru, Albert Mizrahi, Kemal Tokatlılar, Beto Pardo, Yalçın Abah, Aslan Kohen, Eli Gayus, Leon Kalma, Aydın Yafet, Nino Annavi,  Vedat Dekohen, Davit  Munguldar, Tuna Rozant, Hayim Rozant, Simon Taragano, Niso Hakim, Korin Penso, Ralfi Nahmias, İzak Mulinas, Marsel Kohen, Heymi Bahar, Hayim Eskenazi, Hanımlar Kolu Başkanı Sara Katalan ve Avi Karako’ya teşekkürlerini  birer plaketle ölümsüzleştirdi.
YSK yeni Başkanı Avi Karako’ya yeni görevinde başarılar dilerim…

İnsanlara öyle değer veriniz ki, o değere gerçekten sahip olmak istesinler.
Dale Carnegie

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın