Öğretmenler Günü`nüz kutlu olsun...

Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun...
Geçtiğimiz hafta 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü, hala irtibatta olduğumuz bazı öğretmenlerimizi arayarak kutladık… Hayatımız boyunca devam edecek öğrenciliğimizde onlardan öğreneceğimiz çoook konu var…
İşte e-mail’ime gelenlerden bir örnek….
İş yaşamında önemli yerlere gelmiş bir grup eski mezun arkadaş grubu üniversitedeki hocalarından birini ziyarete gitmiş. Çeşitli konular konuşulduktan sonra sohbet, işin yarattığı strese ve hayatin zorluklarına gelmiş. Üniversite hocası ziyaretçilerine kahve ikram etmek üzere mutfağa gitmiş ve değişik boy, renk ve kalitede bir çok fincanın bulunduğu bir tepsiyle geri dönmüş.
Kimi porselen, kimi seramik, kimi cam, kimi plastik olan fincanları ve kahve termosunu masaya koyup kahvelerini oradan almalarını söylemiş. Tüm eski öğrenciler kahvelerini alıp koltuklarına döndüğünde hocaları onlara sunu söylemiş:
"Farkına vardınız mı  bilmem, zarif görünümlü, güzel, pahalı fincanların hepsi alındı, masada yalnızca ucuz ve basit görünümlü fincanlar kaldı.
Elbette ki kendiniz için en güzelini istemek ve onu almak çok normal ama işte bu demin bahsettiğiniz problemlerinizin ve stresin nedeni. Hepinizin istediği fincan değil, kahve iken, bilinçli olarak her biriniz birbirinizin aldığı fincanları gözleyerek daha iyi olan fincanları almaya uğraştınız.
Yaşam kahveyse, iş, para ve mevki fincandır. Bunlar yalnızca Yaşam’ı tutmaya yarayan araçlardır, ama Yaşam’ın kalitesi bunlara göre değişmez.  Bazen yalnızca fincana odaklanarak, içindeki kahvenin zevkini çıkarmayı unutabiliyoruz."
Bu ders için de teşekkürler öğretmenim…

Eğlenceye hazır mısınız?
"Yaşlılarımıza Huzurlu Bir yaşam Sağlayabilmek İçin  Sanat ve Müzik Dolu Bir Pazar  Günü Geçirmek İster misiniz?"  diyen  İhtiyarlara Yardım Derneği üyeleri Aralık ayı ortalarında düzenleyecekleri bir günle hayatınıza neşe, eğlence katmak ve farklı bir gün yaşatmak üzere çalışmalarını sürdürüyorlar.
Sabah saatlerinde başlayacak eğlenceli günün sunuculuğunu Geveze yapacak.  Mr. Coll şarkılarıyla bambaşka bir dünyaya gidecek, Ferhat Göçer’in ve daha bir çok sanatçıyla müzik dolu bir gün geçireceksiniz.  Günde ayrıca Cemil İpekçi’nin bir defilesi ve Uğur Antik’in müzayedesine de katılabilirsiniz. Siz içeride eğlenirken, çocuklarınız arkadaşlarıyla çizgi film izleyecek, çeşitli aktivitelere katılacak, palyaçolar eşliğinde oyunlar oynayacak, yarışmalara katılacaklar.  Farklı bir Pazar geçireceğiniz, bu etkinlikten evinize Uğur Antik’ten beş mücevherinden birini veya Cemil İpekçi’den Haute Couture bir giysiyle de dönebilirsiniz.
Tek yapmanız gereken  (0532) 453 61 07 – (0537) 924 97 20 numaralı telefonlardan aramak ve yerinizi ayırtmak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın