Keribar 2005 yazina imza atti

Gelişen Türkiye’mizin yollarını  billboardlar süsler, kimi zaman dikkatimizi çeker, kimi zaman farkında bile olmayız.
Ancak son haftalarda İstanbul’da ve de Türkiye’nin dört bir yanındaki otobüs duraklarını ve billboardlarında, Turkcell’in " Yanınızdayız" mesajlı Türkiye fotoğraflarının altında, bazen de apartmanların en görülür cephelerini süsleyen dev afişlerde –ki en büyüğü Kadıköy'deki 5 apartmanı kapsayan kırmızı gelincik tarlası görünümü- hatta otobüs üstlerinde, tanıdık bir fotoğraf ustamız İzzet Keribar’ın imzası bulunuyor.
Ayrıca Temmuz ayında mimarlar toplantısı için İstanbul’da sıkça gördüğümüz Mimar Sinan’ın eserlerini içeren afişler yine Keribar’a aitti.. 
Yine geçtiğimiz aylarda İzzet Keribar’ın iki Selimiye Camii fotoğrafı Time Dergisi'nin European Edition, "Wonders of Europe" sayısında  yayımlandı.
 İstanbul Belediyesi’nin afişlerini de ustanın objektifinden yansımalar süslüyor…
Kısacası İzzet Keribar bu yaz İstanbul’u fotoğraflarıyla süsleyerek, bizlere bir göz ziyafeti verdi.
İzzet Keribar, Turkcell ilanlarında isminin kullanılmasından büyük keyif aldığı kulağımıza fısıldadı…
‘Aç Kardelen Aç’
Geçtiğimiz günlerde  İzzet& Yakar  Music Co’dan, İzzet telefon ederek stüdyolarına davet etti. Sürpriz ise  ertesi akşam  Turkcell’in Kardelen projesine destek vermek için  sahne alacak Sezen Aksu’ya Kardelen şarkısında eşlik edecek yaşları 9ᆢ olan tanıdık çocuklardı. Öyle güzeldiler ki… Artık kanıksadınız biliyorum, bir kez daha göz yaşlarıma hakim olamadım…
Oradan çıkarken şarkının nakarat kısmı kulaklarımda çınlamaya başlamıştı, içimdeki müzik halen devam ediyor…
Aç kardelen aç/Dağın olayım, suyun olayım/Göğün olayım aç.
Her çiçeğin kar altından/ Güneşe giden masalında/Yaşamak yeniden tazelenir/Yeniden anlamlanır/Işığa uzanırken kardelen/Kış rüyasından/ Ümidin mucizesiyle/ Sevince uyanır…
Birilerinin, bir başkaları için çabalaması, buna da büyük -küçük herkesimin destek vermesi  çok güzel. Bir kardelen CDsi alarak, Türkiye’nin bir çok yerinde yapılan konserlere katılarak veya 7272’ye boş bir mesaj atarak  Kardelenlerin açmasına biz de destek verebiliriz.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın