Jayson Tatum: “Boston Celtics’ten nefret ederdim”

Boston Celtics’in 2017 NBA Draftları’nda üçüncü sıradan seçtiği 20 yaşındaki genç oyuncu Jayson Tatum, açıklamalarda bulundu.

Jayson Tatum: “Boston Celtics’ten nefret ederdim”

Jayson Tatum henüz daha çocukken kurduğu hayallerden bahsederken, şu an formasını giydiği Boston Celtics’ten küçük çocukken nefret ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz sezon Boston Celtics’in eksik kadrosuna rağmen konferans finallerinde yer almasında büyük pay sahibi olan geçtiğimiz sezonun çaylak oyunculardan Jayson Tatum, geçen sezonu en iyi üç çaylak oyuncu arasında bitirdi.

Jayson Tatum, “Ben 4-5 yaşlarındayken annem bana büyüyünce ne olmak istediğimi sorardı, ben de hep ‘Kobe olmak istiyorum, Kobe olmak istiyorum’ derdim. Kobe benim tek favori oyuncumdu. Onun bir sürü posteri ve bütün formaları bende vardı. Kobe benim adamımdı” ifadelerini kullandı. Jayson Tatum geçtiğimiz ay Instagram hesabında Kobe Bryant ile yaptığı birebir antrenmanlardan fotoğraflar yayınlamıştı.

Jayson Tatum geçtiğimiz normal sezonda 81 maçın 80’inde oynadı. Bu maçlarda 13,9 sayı, 5,0 ribaund ve 1,5 asist ortalamaları tutturdu.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın