Avustralyalı milletvekilinden ırkçı söylem: “Müslümanları ülkeye almayalım”

Avustralyalı parlamenter, ülkenin Avrupalı karakterini korumak için Müslüman kişilerin ülkeye iltica etmesine yasak getirilmesi için çağrı yaptı.

Avustralyalı milletvekilinden ırkçı söylem: “Müslümanları ülkeye almayalım”

Queensland Senatörü seçilmesi dolayısı ile mecliste ilk konuşmasını yapan Frasder Anning,  çağrısında 2. Dünya Savaşında Hitler’in Yahudi ulusunu yok etmek için başlattığı soykırıma verdiği adı  kullandı: “Final Solution” (Nihai Çözüm)

Aşırı sağcı ‘Katter Australian’ partisinin meclisteki tek temsilcisi olan Anning’e göre, son iltica dalgaları ile Hristiyan kimliği tehlikede olan Avustralya’ya Müslümanların göç etmesini yasaklamak “bu meseleye” nihai bir çözüm.

Anning’in görüşlerindeki ırkçı söylem sadece Müslüman karşıtlığı içermiyor. Aşırı sağcı senatöre göre,  İngilizce konuşmayan, beyaz ırka ait olmayan potansiyel mültecilerin hiçbiri Avustralya’ya vatandaş olarak alınmamalı.

Senatörün konuşması şöyle devam ediyor: “Ulusal kimliğimizi korumak için ülkedeki  farklı ırklar arasındaki dengeyi beyaz ırk lehine korumak zorundayız. Bu ülkeyi kuran ırk olarak buna hakkımız var. Avustralya  tarihten gelen Avrupalı Hıristiyan kimliğini korumak zorunda.  Tüm Müslümanlar teröristtir demiyorum, ancak bu günlerde tüm teröristler Müslüman. O zaman neden onları buraya getirmek isteyelim ki?  Dolayısı ile nihai çözüm göçmen politikasını değiştirmek.”

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın