Muharrem İnce’den “Yahudi ödülü” tweet’i

CHP’nin son seçimlerdeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken, Amerikan Yahudi lobisi ADL’den aldığı ödülü gündeme getirdi...

İnce, paylaşımında “Siz, yaptığınız hizmetlerle Yahudi Cesaret Ödülüne lâyık görülen ve bu ödülü kendine lâyık görenlersiniz” ifadelerine yer verdi.

İnce’nin bu yorumuna farklı kesimlerden tepki geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bu ne utanmazlık! Bu ödül 2. Dünya Savaşında soykırımdan kaçan Musevilere büyük risklerle Türk Pasaportu vererek Nazi kamplarına gitmelerini engelleyen kahraman Türk diplomatları için verildi. İktidarda Chp vardı. Ayıp ayıp, silin bu twiti!" paylaşımında bulundu.

Türk Yahudi Toplumu Başkanı İshak İbrahimzadeh de “Muharrem Bey, Yahudi ödülünün ne gibi bir sakıncası var? Bu söylem yakışıyor mu? “Yahudi” kelimesinin nefretin & ötekileştirmenin bir simgesi haline de getirildiği bir ortamda bu tweet’i farkındalıkla yazmadığınızı düşünerek kaldıracağınızı bekliyoruz! Saygılar” sözleriyle tepkisini yine aynı mecrada dile getirdi.

Muharrem İnce’nin @vekilince twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeler yer aldı:

“Siz kime Amerika’yı anlatıyorsunuz? Siz kime anti-emperyalizmi anlatıyorsunuz? Biz emperyalizme kafa tutan, milli mücadeleyi gerçekleştiren ve milli ekonomiyi kuran partiyiz.”

“Siz, Amerikan malı olan Büyük Orta-Doğu Projesinin Eşbaşkanlığı görevini 16 yıldır yerine getiriyorsunuz.”

“Siz, yaptığınız hizmetlerle Yahudi Cesaret Ödülüne lâyık görülen ve bu ödülü kendine lâyık görenlersiniz.”

“Siz, devleti, emperyalizmin kolluk kuvveti olan Fetö terör örgütüne teslim edenlersiniz.”

“Siz, damat, çoluk-çocuk dolarla, euroyla gemi filoları kuran, bu filoları emperyalizmin yüklerini taşımak için seferber edenlersiniz.”

“Siz, 1950’den bu yana, ağa babalarınızdan başlayarak, her politikanızla emperyalizmin karakol bekçiliğini yapanlarsınız.”

“Siz, emperyalizme karşı mücadele edenleri “vatan hainliği” ile yaftalayan, beslediğiniz tetikçileri onların üzerine sürenlersiniz. Siz, emperyalistlerden aldığınız borçla, yaptığınız saraylarla, betonla, israfla, şatafatla ve kötü yönetimle ülkeyi iflasa sürükleyenlersiniz.”

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın