Ece Şermet Quartet Morning Jazz Sessions

Ece Şermet Quartet Morning Jazz Sessions

Tamirane Morning Jazz Sessions sahnesi, 26 Ağustos’ta Ece Şermet Quartet’i ağırlıyor! Çocukluğundan beri hayranlık duyduğu Jobim, Moraes  gibi bossa nova müziği öncülerinin eserlerini orijinal dilinde seslendiren Şermet, sahnede bu isimlerin yanı sıra Charlie Parker, Cole Porter gibi caz ustalarının sevilen melodilerine de yer veriyor. Vokalde sanatçıya, gitarda Emre Tankal, basgitarda Ekin Bilgin ve davulda Derin Bayhan eşlik ediyor! Etkinliğe giriş serbest.

 

İstanbul Comics and Art Festival pek yakında

Çizgi roman, grafiti ve illüstrasyon gibi disiplinleri kapsayan İCAF, bir açıkhava festivali. 7-9 Eylül tarihlerinde Club Quartier ve Moda All Saints Kilisesinde gerçekleşecek olan etkinlikte, üç boyutlu alan yerleştirmelerini de görme fırsatı bulacağız. Festivalin bu seneki teması ‘Kimlik’. Programda ‘Kadın kimliği’ de önemli bir yer tutuyor. 
www.icaf.com.tr

 

IMAGINE DRAGONS DÜNYA TURNESİNDE

Pop rock grubu İmagine Dragons üçüncü albümleri  ‘Evolve’un dünya turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor. Kolay akılda kalan şarkılarıyla nam salan Grammy Ödüllü grubu 2 Eylül’de, Küçükçiftlik Park’ta izleyebilirsiniz.

 

 

DELiRMEYE AZ KALDI

Bozlu Art Project Nişantaşı Galerisinde Oğuz Erten’in küratörlüğünde gerçekleşen ‘Mad World’ sergisinde Burcu Aksoy, Ali Alışır, İlgen Arzık, Sinan Demirtaş, Server Demirtaş, Evren Erol, Murat Germen, Tülay İçöz, Çağatay Odabaş, Meliha Sözeri, Gamze Taşdan ve Semih Zeki’nin durup günü ve geleceği düşünmeye odaklanan yapıtlarına yer veriliyor. Erasmus’un ‘Deliliğe Övgü’ isimli klasikleşmiş yapıtı, deliliğin bir toplum için ne kadar gerekli bir unsur olduğunu ortaya koyar ve delilerin varlığıyla akıllı olduğumuzu fark ettiğimizi söyler. Erasmus bugün yaşadıklarımızı yüzlerce yıl öncesinde yazdıkları ile öngörse de dünya gittiği noktayı görmekten çok uzak. Acaba son dönemde yaşadıklarımız insanlığın kurduğu medeniyetin zindan günleri mi? Sergi, 25 Ağustos tarihine kadar gezilebilir.

 

Anlatacak Hikâyemiz Yok!

Art On İstanbul, galeri sanatçılarından oluşan karma bir sergiye 31 Ağustos’a kadar ev sahipliği yapıyor. Yeni üretimlerin yanı sıra, sanatçıların eski dönemlerinden de yapıtların bulunduğu ‘No Story’ isimli sergide Ahmet Çerkez, Ali Elmacı, Burcu Erden, Olcay Kuş, Erman Özbaşaran, Evren Sungur, Mithat Şen, Ozan Türkkan ve Olgu Ülkenciler’in çalışmaları yer alıyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın