Zor dönemde çıkışın yolu Ortak Akıl

Türkiye’nin ekonomik açıdan geçirdiği hassas dönem, toplumun tüm kesimlerini bir araya getirdi. Uzmanlar, ekonomi ve finans sisteminin böyle krizlere dayanıklı olduğunda ve yaşanılan bu durumun fırsata çevrilerek gerekli reformların yapılması gerektiğinde hem fikir...

Zor dönemde çıkışın yolu Ortak Akıl

Sebep hem ekonomik hem siyasi

Ekonomi uzmanları, son dönemlerde dış borca dayalı ekonomik sistemin kırılganlığı konusunda uyarılarda bulunuyordu. Ancak yaşanan ekonomik krizin kısmen siyasi sebeplere dayandığı konusu da uzmanların ortak görüşü. Uzmanlar, gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda, krizden en çok etkilenecek kesimin alt gelir grubu olacağı yönünde uyarılarda bulunuyor.

Öneriler

Özellikle iş dünyası bu durumun reel ekonomi üzerinde kalıcı bir etkiye neden olmaması için gerekli tedbirler alınması gerektiğini savunuyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ortak bir açıklama ile mali politikalar açısından önerilerini açıklarken, en önemli ekonomik partnerimiz olan Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeniden olumlu çerçeveye kavuşturulması ve ABD ile yaşanan sorunların diplomasi yoluyla çözülmesi gerektiğini de vurguladı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın