Compass doganbaruh

Melanie Trump’ın ailesi Trump’ın karşı çıktığı yasa ile ABD vatandaşı oldu

ABD Başkanı Donald Trump her fırsatta iltica yasalarındaki bazı maddelere karşı çıkıyor, ancak Başkan’ın eşi Melanie Trump’ın Slovenya doğumlu anne babası söz konusu yasalar sayesinde artık ABD vatandaşı.

Geçtiğimiz perşembe günü New York’ta avukatları ile İltica Dairesi’ne gelen Viktor ve Amelija Knavs  yemin ederek resmen ABD vatandaşı oldu.

Başkan Trump’ın dünürlerinin  ABD vatandaşı olmak için faydalandıkları kanun yakın akrabalara vatandaş olmak hakkı tanıyor.

Kanuna göre ABD’ye göç etmiş ve geçici ikametgah süresini tamamlamış bir kişi vatandaş olduktan sonra yakın akrabalarının da vatandaş adayı olmasını sağlayabiliyor.

Trump her fırsatta ABD iltica kanununun bu maddesine karşı çıkıyor. Trump ‘zincirleme iltica’ adını verdiği bu maddenin ABD iltica yasasının temel prensiplerine uygun olmadığını, iltica  kanunun  adeta kirli bir maddesi olduğunu belirtiyor.

New York Times muhabirleri, Viktor ve Amelija Knavs’ın yemin töreni sonrası avukatları Michael Wildes’e soru sordu.

Muhabirin “müşterileriniz Viktor ve Amelija Knavs Başkan Donald Trump’ın karşı çıktığı yasa maddesi sayesinde mi ABD vatandaşı oldu?”

Tecrübeli iltica uzmanı Avukat Wildes’in cevabı şöyleydi:

“Sanırım evet”

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın