Compass doganbaruh

Moiz Tiyatro ekibi Paris’i kahkahaya boğdu

Moiz Tiyatro Ekibi, Paris Aki Estamoz kuruluşundan aldıkları davet üzerine 8 – 13 Temmuz tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleştirilen Ladino Festivaline katıldı. Festivalin üçüncü günü kalabalık bir topluluk önünde sahnelenen bir saatlik gösteriyi seyirciler kahkahalarla izledi.

Moiz Tiyatro ekibi Paris’i kahkahaya boğdu

 

Tiyatro ekibinin daha önce İstanbul’da Türkçe ve Ladino olarak sergiledikleri ‘La Kaza De Moiz De Ayer A Oy’ festival kapsamında Paris’te Fransızca ve Ladino olarak oynandı. Gösteriyi gerçekleştiren ekipte herkesin yakından tanıdığı ve Moiz serisinin vazgeçilmez isimlerinden Jojo Eskenazi, Fani Bonofiyel ve Solita Algazi’nin yanı sıra ilk kez Tuna Eskenazi ve Yusuf Çiprut da rol aldılar. Leon Bonofiyel ise fikirleriyle ekibe destek verdi.

Moiz karakterini canlandıran Jojo Eskenazi, festival dönüşü duygularını şöyle paylaştı: “Türk Yahudi Toplumunu 2017 senesinde Viyana Üniversitesinde temsil etmiştik. 2018 yılında da Paris’te temsil etmenin gururunu yaşadık. Ayrıca Ladino konuşan birçok başka ülkeden de davet bekliyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın