‘11 Eylül’ü Amerika yaptı’ komplo teorisi internetten kaldırıldı

YouTube, Facebook ve Apple komplo teorileri ile meşhur sağcı Alex Jones’un gerçek dışı olayları gerçekmiş gibi gösteren tüm yazılarını, haber ve yayınlarını sayfalarından sildi.

‘11 Eylül’ü Amerika yaptı’ komplo teorisi internetten kaldırıldı

Pazartesi günü basına açıklama yapan üç dev şirket Jones’un internet içeriklerinin  şirketlerinin nefret söylemine karşı aldığı tedbirler kapsamında yayından kaldırıldığını belirtti. 

Üç şirket, Jones’un,  Info Wars  (Bilgi Savaşları) adlı  kanallarına giden tüm linklerin de temizlendiğini belirtti. Ancak CNN bazı linklerin halen faal olduğunu bildirdi.

Aşırı sağcı ve ABD hükümeti karşıtı görüşleri olan Jones, internette Pod Cast’ten radyo yayınlarına kadar onlarca kanaldan, ABD aleyhinde komplo teorileri üretiyor ve yayınlıyordu.

Teoriler arasında, 11 Eylül 2001’de New York’taki ikiz kulelere  düzenlenen ve yaklaşık 3000 kişinin öldüğü  terör eyleminin  ABD tarafından organize edildiği, ABD’de yaşanan Sandy Hook okul katliamının aslında hiç olmadığı gibi teoriler bulunuyor.

Jones’un bazı komplo teorileri Yahudileri de  hedef alıyor.

Bunların arasında ise, Yahudi asıllı borsacı George Soros’un aslında büyük bir mafya lideri olduğu, bazı solcu Yahudilerin neo-Nazi gibi giyinerek beyaz üstünlüğünü savunan gösterilerde bilerek şiddet yaptığı gibi komplo teoriler yer alıyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın