Zuckerberg: “Holokost’u inkar edenleri Facebook’tan silmeyeceğiz”

Facebook’un Yahudi asıllı patronu Mark Zuckerberg basına yaptığı açıklamada Holokost inkarı gibi gerçek dışı paylaşımları Facebook’tan silmeyeceğini ancak yayılmasına engel olacağını belirtti.

Zuckerberg: “Holokost’u inkar edenleri Facebook’tan silmeyeceğiz”

Zuckerberg açıklamasında,  Facebook’ta herkese söz hakkı verilmesi gerektiğini savundu. Ancak Recode haber sitesi yalan haberler ile ilgili olarak Facebook patronuna  zor bir soru sordu: “Ya Holokost inkarcıları?”   

Zuckerberg cevabında bu konunun iki tarafı keskin bir bıçak olduğunu belirtti ve Facebook’un dünyayı yanlış değerlendirenlere de söz hakkı vermek istediğini, ancak bu söz hakkı özgürlüğünün başkalarını yaralamasına  da izin vermeyeceğini belirtti. 

Kendisinin de Yahudi olduğunu ve Holokost inkarı gibi yalan haberlerden dolayı rencide olduğunu belirten Zuckerberg, bazen insanların yanlış bilgiler edindiğini, yalan haberleri kötü niyet olmadan paylaştıklarını belirtti. 

Zuckerberg, ancak bu tip yalan ve spekülasyonların nefret suçu içermedikçe Facebook’un ‘News Feed’ bölümünden çıkarılacağını ve daha az görünür hale geleceğini ifade etti.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın