Compass doganbaruh

Genişletilmiş kalp check-up’ı

Kalp hastalıkları günümüzde en önemli ölüm nedenlerindendir. Yüksek tansiyon, yüksek kolesterol değerlerine sahip olmak, ailesel kalp hastalığı öyküsü özellikle de ailesinde erken yaşta kalp krizi geçirilmiş olması, obezite, cinsiyetinizin erkek olması, şeker hastalığı bu riski arttıran faktörlerdir. Bu risk faktörlerinden en az birine sahip iseniz kalp hastalıkları check-up panelini yaptırmanız önerilir.

Genişletilmiş kalp check-up’ı

Kardiyoloji Uzmanı Or-Ahayim Hastanesi

 

Genişletilmiş Kalp Check-up Paneli İçeriği Kardiyolog muayenesi, EKG  Stres Ekokardiyografisi: Kardiyolog tarafından Eforlu EKG eşliğinde yapılan Kalp Ultrasonografisi…

İntima –Media kalınlığı: Kardiyolog tarafından boyun atardamar duvar kalınlığının ölçülmesidir. Damar sertleşmesi ve ateroskleroz başlayıp başlamadığını gösterir.

Kan tahlilleri: Özellikle Homosistein ve Lipoprotein (a) gibi rutin check-up’larda olmayan bu kan testleri; genetik yatkınlık ve koroner arter hastalığı riskini belirlemeye yardımcı olur.

Tahlillerde bakılacak diğer testler; HbAIC, Glikoz, TSH, Kreatinin, Hemogram, Homa test (insülin direnci) , Total kolesterol, HDL, LDL, Trigileserittir.

Ritim Holter: Aritmi olup olmadığını gösterir.

Genişletilmiş Kardiyoloji Check-Up paketi yaptırarak

Damar sertleşmesi (Ateroskleroz) var mı?

Ciddi koroner arter hastalığı var mı?

Gizli kalp hastalığı var mı?

Gelecek 10 yıl içerisinde kalp krizi geçirme riskiniz nedir?

Yapısal kalp hastalığı var mı?

Aritmi var mı?

Kolesterol yüksekliği, insülin direnci, şeker hastalığı var mı? sorularına yanıt alıp tam bir kalp check-up’ı yaptırmış olacaksınız.

Bilgi ve Randevu Or-Ahayim Hastanesi: Tel: 0 212 491 00 00 (Pbx)

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın