Compass doganbaruh

Eli Bensusan’ın tasarımları ATÖLYE’de sergileniyor

Bomontiada’da bulunan multidisipliner bir inovasyon platformu olan ATÖLYE tarafından tasarımcıların fikirlerini hayata geçirmek, tasarım ve üretim süreçlerinde ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamak için başlatılan Designer-in-Residence programı ikinci edisyonunu tamamladı.

Eli Bensusan’ın tasarımları ATÖLYE’de sergileniyor

İki ay süreyle odak materyal olarak ‘mantar’ ile çalışan tasarımcı Eli Bensusan, 3 Temmuz Salı günü ATÖLYE’de gerçekleştirdiği sunum ve sergi açılışı ile program sürecini ve tasarımlarını katılımcılarla paylaştı.

Açılışta Bensusan’ın deneylerini dönüştürdüğü oturma elemanları, mobilyalar, aynalı duvar ünitesi, aydınlatma elemanları, takılar ve diğer ürünler sergilendi. ATÖLYE’nin MIT Fab Lab Ağı üyesi olan Prototipleme Lab’inde çalışan genç tasarımcı, üretim aşamasında farklı yöntem ve teknikler deneyerek odak materyal olarak kullandığı ‘mantar’ın yapısal niteliklerini ve farklı maddelerle etkileşimini keşfetmeye çalıştı ve bu süreçte; mumluk, masa lambası, tabure, şarap kadehi kılıfı, sehpa, takı ve aynalı duvar ünitesi gibi ürünler üretti.

Sergisi 13 Temmuz’a kadar devam edecek olan Eli Bensusan’ın işleri www.elibensusan.com ve www.neferka.design adresinden görülebilir ve instagramdan @neferka_design adresinden takip edilebilir.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın