Amerikalı üniversite hocasından antisemit komplo teorileri

ABD New Jersey’de, William Peterson Koleji Öğretim Üyesi Clayde Magarelli, sınıfta antisemit komplo teorilerini öğrencilere anlatırken kaydedildi.

Amerikalı üniversite hocasından antisemit komplo teorileri

Üniversitede sosyoloji hocası olan Magarelli   Yahudi karşıtı teorileri öğrencilere ders şeklinde anlatıyordu.

18 yaşındaki Benny Koval adlı öğrenci söz konusu dersleri kayda alarak yetkililere verdi.

Çoğu ‘Yahudileri dünyadaki bütün kötülüklerin kaynağı’ gibi gösteren profesörün anlattığı konular arasında; ‘Aşkenaz Yahudilerin gerçek Yahudi olmadıkları’, ‘175 bin Yahudi’nin Alman Nazi Ordusu saflarında yer alması’, Yahudiliğin aslında dejenere olmuş üniversal bir din olduğu ve köklerini Eski Mısır’daki pagan inancından aldığı’ gibi Yahudiliği küçük düşüren komplo teorileri var.

Magarelli hocanın antisemit ve Soykırımı inkar eden  tarzı ilk defa şikayet edilmiyor. Geçtiğimiz yıl da Magarelli bir öğrenci tarafından dekanlığa şikayet edilmiş.

1994 yılında olan bir olayda ise, Magarelli öğrencilerine Holokost’da aslında altı milyonun değil, 700-800 bin kişinin öldürüldüğünü gösteren sahte kanıtlar dağıtmaktan dekanlıktan uyarı almış.  Sosyoloji hocası Magarelli’nin Yahudi karşıtı inançları politik görüşlerine de yansımış durumda. JTA yayın kuruluşunun bildirdiğine göre, Magarelli 2010 yılından beri  antisemit kuruluş olan Lyndon LaRouche Siyasi Hareket Komitesine bağışta bulunuyor.  1979 yılında Yahudi kuruluşu ADL (İnkar ve İftira ile Mücadele Birliği), Lyndon LaRouche tarafından mahkemeye verilmiş ve 26 milyon dolar tazminat istenmişti.  Ancak yargıç 26 milyon dolarlık davayı reddetmekle kalmamış, gerekçeli kararında davacıyı da antisemit olarak nitelemişti.

Aya gidilmesinin bile bir medya aldatmacası  olduğunu iddia eden öğretmen hakkında birden fazla şikayet var.  İki hafta evvel de Kuzey New Jersey Yahudi Federasyonundan bir temsilci ile Eyalet Senatosundan Çoğunluk Lideri Loretta Weinberg, hocayı üniversite yönetimine şikayet etti.

Şimdi bölgenin Yahudi grupları, böylesine sabıkalı  hocanın ifade özgürlüğü prensibini korumak, bozmamak adına halen nasıl ders verebildiğini tartışıyor.

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın